Cimbom’dan Kerem Aktürkoğlu Avrupa’nın Radarında Sözleşmedeki Madde

Posted by

Gündeme damga vuran transfer gelişmesi Sarı Kırmızılı kulüpten geldi. Hem A Milli Futbol Takımımızda hem de Cimbom’da forma giyen Kerem Aktürkoğlu Avrupa’daki dev futbol kulüplerinin radarına girdi. Aslan, imzaladığı yeni sözleşme ile Kerem Aktürkoğlu’na serbest kalma hakkı tanıyan bir maddeye sahip.

Bu durum Galatasaray’da krize neden oldu. 22 yaşındaki genç yetenek, senelik ücret ve bonus konusunda Sarı Kırmızılı yönetim ile anlaşmıştı fakat Aslan’ın mukaveleye ekletmek istediği yeni madde, anlaşmanın bozulmasına neden oldu. İşte Cimbom’un transfer gündemine dair merak edilenler…

Aslan yönetimi, Kerem Aktürkoğlu’nun maaşını arttırmak üzere sol kanat oyuncusunun menajeri ile anlaşma sağlamıştı. Ancak Sarı Kırmızılı ekibin 24 yaşındaki genç yetenek ile imzalayacağı sözleşmeye bir madde daha ekleme talebinde bulunması krizi de beraberinde getirdi.

Bonuslarla Birlikte 9 Milyon Euro…

Sarı Kırmızılı yönetim ile Kerem Aktürkoğlu’nun menajeri Erkut Söğüt yaptıkları görüşmelerde yıllık ücret ve bonuslar konusunda anlaşma sağlamıştı. Buna göre senelik 900 bin lira maaş, 7 milyon liraya çıkarılacaktı. Ek olarak bonuslar da dahil edildiğinde total rakam 9 milyon lirayı bulacaktı.

İki taraf arasında anlaşma sağlandıktan sonra beklenmeyen bir durum gerçekleşti. Galatasaray’ın mukaveleye ekletmek istediği bir madde yapılan tüm anlaşmaları bozdu.

Kerem Aktürkoğlu, 2020’den beri Sarı Kırmızılı forma giyiyor. 21 Ekim 1998 tarihinde Kocaeli’de dünyaya gelen genç yetenek, sol kanat mevkiinde oynuyor. 1,73 metre boyundaki yıldız isim profesyonel spor kariyerine Gölcükspor altyapısında oynayarak başlamıştı.

Deneyimli oyuncu aynı zamanda Galatasaray öncesinde Başakşehir U21 altyapısında, Büyükşehir Belediye Bodrumspor’da, Karacabey Belediyesi’nde ve 24 Erzincanspor takımlarında da forma giydi. Kerem Aktürkoğlu, hakim olarak sağ ayağını kullanıyor.

Serbest Kalma Maddesi Anlaşmayı Bozdu

Aslan ekibi, Kerem Aktürkoğlu ile imzalayacağı sözleşmeye bir serbest kalma maddesi ekletmek istedi. Bu maddeye göre Cimbom, serbest kalma maddesine 15 milyon Euro yazdırdı.

24 yaşındaki sporcunun menajeri Erkut Söğüt, bu durumun ardından mukaveleyi imzalamayacaklarını belirtti. Sarı Kırmızılı taraftarlar Kerem Aktürkoğlu krizinin bir an önce çözülmesini bekliyor.

Comments are closed.