Cyle Larin ile Beşiktaş’ın Yolları Ayrılıyor

Posted by

Siyah beyazlı takıma yıllar önce bir diğer Kanadalı oyuncu Atiba Hutchinson’ın önerisiyle transfer edilen Cyle Larin; ilk dönemlerinde beklentileri karşılayamamıştı. Ancak, bilhassa 2020 – 2021 sezonunda harika bir performans gösterdi.

Attığı gollerle şampiyonluğa büyük katkı verdi. Sergen Yalçın’ın gelişinin ardından forvetten ziyade sol kanatta görev verilen Kanadalı oyuncu; Beşiktaş hücum hattının en etkili ismi!

Larin’in Sözleşmesi Sezon Sonunda Bitiyor

15 Ocak 2018 tarihinde Beşiktaş’a transfer olan 1995 doğumlu oyuncu ile 4.5 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Kanadalı forvetin sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Larin; 2022 yılının Ocak ayından itibaren istediği takımla görüşebilir. Hatta, 2022 – 2023 sezonu için anlaşma imzalayabilir.

Siyah beyazlı takımın Larin konusunda nasıl bir yol izleyeceği netleşmedi. Oyuncu ile sözleşme yenilemek Beşiktaş; maddi şartlarda kesin ve katı kurallar ile hareket ediyor. Geçtiğimiz sezon göstermiş olduğu performansa da güvenen Cyle Larin; menajeri aracılığıyla iyi bir sözleşme talep ediyor.

26 yaşındaki oyuncu; güncel tarih itibariyle Beşiktaş’tan yıllık 1 milyon 500 bin Euro kazanıyor. Ancak, sözleşme yenilediği takdirde yıllık ücretinin 2 milyon 200 bin Euro’ya çıkarılmasını istiyor. Beşiktaş’ın oyuncunun yıllık ücretini 700 bin Euro arttırmaya niyeti yok!

Siyah beyazlı takımda başkan Ahmet Nur Çebi; Larin’in istediği ücreti vermeye yanaşmıyor. Bu yüzden, deneyimli oyuncu ile yollar Ocak ayında ayrılabilir. Hatta, Beşiktaş; düşük bir bonservis bedeli karşılığında oyuncuyu Ocak ayında başka bir takıma satmanın planlarını yapıyor.

Cyle Larin’i Birçok Takım İstiyor

Deneyimli oyuncuyu takip eden kulüplerin sayısı bir hayli fazla! 19 Ekim 2021 Salı günü oynanan Sporting Lizbon – Beşiktaş karşılaşmasında takımının tek golünü atan Larin için birçok Avrupa kulübünün istekli olduğu biliniyor.

Larin için bilhassa Fransız ve İngiliz takımlarının hevesli olduğunu söyleyebiliriz. Championship takımlarının da Ocak ayında Larin’e imza attırmak istediği kulislerde konuşuluyor.

Cyle Larin; Beşiktaş’tan istediği sözleşmeyi alamadığı takdirde MLS’ye geri dönebilir. Popülerliği her geçen gün artan bu ligde oyunculara yüksek maaşlar ödeniyor. Ancak, oyuncunun öncelikli hedefi Avrupa’da kalmak!

Bu yüzden, yıllık 1 milyon 750 bin Euro veya 2 milyon Euro gibi bir yıllık ücret ile orta yolu bulmak isteyeceğini ifade edebiliriz.

Cyle Larin’in Beşiktaş Performansı Nasıl?

17 Nisan 1995 tarihinde dünyaya gelen Larin; Kanada milli takımının formasını bugüne kadar 42 defa giyme başarısını gösterdi.

Milli formayla 20 golü bulunan oyuncu; 1.88’lik boyuyla dikkat çekiyor. Güncel Transfermarkt değeri 11.5 milyon Euro olan Kanadalı isim; geçtiğimiz sezon ligde 38 maçta 2 bin 886 dakika süre aldı. 19 gol atıp 6 asist yaptı.

Cyle Larin; bu sezona istediği gibi başlayamadı. 8 maçta 440 dakika süre alırken yalnızca iki gol atıp bir asist yapabildi.

Comments are closed.