DENİZLİSPOR’DA ŞOK KARAR/ OĞUZ YILMAZ KADRO DIŞI EDİLDİ

Posted by

Süper Lig’in 11.haftasında oynanan Yukatel Denizlispor ile Fenerbahçe karşılaşmasında iç sahada Denizlispor’un 2-0 yenilgi yaşadığı maçın devre arasında 27 yaşındaki stoper Oğuz Yılmaz yaptığı hareket dolayısıyla saha dışı bırakıldı.

Teknik ekibin kararı ile oyundan çıkartılan Oğuz Yılmaz, verilen karara sinirlenerek soyunma odasında duvarları yumrukladı ve elini kırdı.

DENİZLİSPOR’DAN ALACAĞINI İSTEDİ DİYE…

Geçen sezondan itibaren sergilediği performans ile büyük takımların yaz döneminde transfer listesine giren Oğuz Yılmaz gelen teklifleri elinin tersiyle iterek Denizlispor ile yaptığı kontratın süresini uzatmıştı.

Sezon başından beri birçok Yeşil-Siyahlı futbolcu gibi alacaklarının ödenmediği bilinen Oğuz Yılmaz’ın Denizlispor Kulübü’ne ihtar çekerek parasını istediği için kadro dışı bırakıldığı iddia ediliyor.

Yeşil-siyahlı ekipte, yabancı oyuncuların da maaşların ödenmemesinden dolayı şikayet ettikleri ve bunun için hafta içi FIFA’ya başvuracakları öğrenildi.

YEŞİL-SİYAHLI KULÜP KARARINI AÇIKLADI

Denizlispor Kulübü, Fenerbahçe maçının devre arasında, teknik ekibin kararı doğrultusunda oyundan çıkartılan futbolcu Oğuz Yılmaz için açıklama yaptı. 27 yaşındaki savunmacının adalesinden sakatlandığı için Fenerbahçe karşılaşmasında oyundan çıkmak zorunda kaldığı belirtildi. Soyunma odasında ise herhangi bir olayın yaşanmadığı söylendi. Oğuz Yılmaz’ın elinde meydana gelen ufak çatlağın Denizlispor-Fenerbahçe maçının ardından sonra evde olduğu ve ciddi bir rahatsızlığın olmadığı duyuruldu.

Oğuz Yılmaz için Denizlispor Kulübü: “Kendisine ve kulübümüze yakışmayan bu disiplinsiz davranışı nedeniyle bugünden itibaren süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştır. Futbolcumuz, tedavi sürecinin sona ermesinin ardından 19 yaş altı takımımız ile çalışmalarına devam edecektir.” Açıklamasını yaptı.

DENİZLİSPOR KULÜBÜ DOKTOR RAPORUNU PAYLAŞTI

Denizlispor’da kadro dışı bırakılan Oğuz Yılmaz gündeme oturdu. Denizlispor Kulübü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Oğuz Yılmaz’ın doktor raporunu ve futbolcuya yapılan ödemenin banka dekontunu paylaştı. Yapılan açıklamada; “İlgili doktor raporunda belirtildiği üzere futbolcumuz Oğuz Yılmaz’ın elinde ‘boksör kırığı’ olarak tabir edilen el kemiği kırılması meydana gelmiş olup, kendisinin bir yere yumruk atması ile oluşmuştur.

Gerçek Denizlispor taraftarlarından tek ricamız kulübün resmi yayın organları haricinde yapılan açıklamalara itibar etmemenizdir. Kuruluş amaçları Denizlispor’a yük olmak değil, Denizlispor’u karşılıksız sevmek olan taraftar grupları amacından sapmış olup, gerçekleştirdiği eylemler ile bu kulübümüze zarar vermektedir.” İfadeleri belirtildi.

Comments are closed.