Derbi Sonrası Gerilim Devam Ediyor

derbi sonrasi gerilim devam ediyor 3buyukler

Geçtiğimiz günlerde Süper Lig’in 24. Haftasında oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin yankıları devam ediyor. Her iki kulüpte maç sonrasında polemik savaşına girdi. Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi yenmesine kadar tribünde yaşanan olaylar da damgasını vurdu.

Yaşanan polemikler sonrasında Arda Turan konusunu Fenerbahçe yönetimi Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) taşıyacağını bildirdi.

Maç Kadar Polemiklerde Konuşuldu

Süper Lig’in 24. Haftasında oynanan Fenerbahçe – Galatasaray karşılaşası ne yazık ki iki takım taraftarına da keyif vermedi.

Maçta yapılan hatalar ve fauller sonucunda birçok kez kesintiye uğrayan maçta futbolcular adeta yeşil çimlerde uzandı. Küçük dokunuşlar ya da ciddi olmayan hareketleri bile büyük bir şekilde göstererek oyunu durduran oyuncuların çoğu oyunu aksatmaktan uyarı alırken birçok oyuncu sarı kart gördü.

Dur kalk şeklinde oynanan maçta 90 dakika içerisinde sahada olanlar kadar tribünde ve soyunma odasında yaşananlarda konuşuldu.

Her iki takımında sportmenliğe uygun olmayan hareketler sergilemesi Türk futbolunda çirkin görüntülere neden oldu. Ezeli rakiplerden futbol sevdalıları daha sportmen ve keyifli bir maç izlemek isterdi.

Her İki Takımda Yasal Yollara Başvuracak

Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi yenmesine kadar tribünde yaşanan olaylar da damgasını vurdu.

Fenerbahçe’nin talebi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’nun izni ile Ülker Stadı’na 150 kadar sağlık çalışanı alındı.

derbi sonrasi gerilim devam ediyor 3buyukler 2

Ancak stada alınan sağlık çalışanlarının 90 dakika boyunca Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ve sarı kırmızılı takım Galatasaray’a ettikleri küfürler ile olay yarattı.

Galatasaray cephesi yaşananlara çok büyük tepkiler gösterdi. Valilik, Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) konu ile ilgili şikâyette bulundular. Sarı kırmızılı takım gibi Fenerbahçe cephesinde de derbi ile ilgili küfür isyanı gecikmedi.

Maçın bitiminin ardından Galatasaray’ın soyunma odasına çekilen ve Peter Etebo tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Galatasaray takımının oyuncusu Arda Turan’ın Fenerbahçe’ye karşı ağır küfürler ettiği öne sürüldü.

Sosyal medyada paylaşılan videoyu kanıt olarak gösteren Fenerbahçe, Arda Turan hakkında Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) şikâyette bulundu. Sarı lacivertli taraftar ise bu görüntülere sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. Fenerbahçe yönetimi durumu resmi mercilere taşımaya hazırlanıyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …