Fenerbahçe’nin Eski Futbolcusu Fernandao’nun Sözleşmesi Feshediliyor

Posted by

Türkiye’de oynadığı zaman diliminde Bursaspor ve Fenerbahçe formalarını giyen Brezilyalı futbolcu Fernandao, şimdilerde ise Brezilya Serie B takımlarından Goias forması giyiyor.

2013 – 2014 sezonunda Brezilya Serie A takımı olan Bahia’dan Türkiye’de Bursaspor’a transfer olan Fernandao, iki sezon boyun yeşil beyazlı kulübün formasını giydi. İlk sezon Bursaspor ile 23 maça çıkan Fernandao, 12 gol atmayı başarmıştı.

2014 – 2015 yani ikinci sezonunda ise yeşil beyazlı takım ile 44 maçta sahaya çıkan Fernandao, 26 gollük oldukça başarılı bir performans ortaya koymuştu.

Sergilediği bu oyunla gollerini atmaya devam eden Fernandao, 2015 – 2016 sezonunda Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olmayı başardı. Sarı lacivertli takım ile ilk sezonda 55 maça çıkan Fernandao, 25 gol ve 2 asistlik bir performans sergiledi.

İkinci sezonunda ise 25 maçta görev yapan Brezilyalı futbolcu, 12 gole imza attı. Sarı lacivertli kulüpteki üçüncü sezonunda ise 24 maçta sahaya çıkan 33 yaşındaki futbolcu, 13 gol atıp 1’de asist yapmıştı.

Fenerbahçe’de sonra Suudi Arabistan Ligi’ne giden Fernandao, orada oynadığı 1 senenin ardından Brezilya’ya geri döndü.

Futbolculuk kariyerini Brezilya Serie B takımlarından Goias’ta sürdürün Fernandao’nun son yapılan testlerinde yasaklı maddeye rastlandı. Bu olayın ardından ise sözleşmenin feshi gündeme geldi.

Yasaklı Maddeye Rastlandı

Bir zamanlar Bursaspor ve Fenerbahçe’de top koşturan Brezilyalı futbolcu Fernandao, kendisine uygulanan testlerde dopingli maddeye rastlandı. Serie B’de Goias forması ile 21’i ilk 11 olmak üzere 24 maça çkan Brezilyalı hücum oyuncusunun bu sezon 10 gülü bulunuyor.

Rutin olarak yapılan testler neticesinde kanında dopinli maddeye rastlanan 34 yaşındaki Fernadao’nun sözleşmesinin kulüp tarafından feshedileceği gelen bilgiler arasında.

Başkan’dan Açıklamalar

Brezilyalı hücum oyuncusu Fernandao’nun kendisine uygulanan testlered kanında yasaklı maddeye ve dopinge rastlamasnın ardından Goias başkanı Paulo Rogerio Pinheiro’da açıkama gedi.

Sezon sonunda Fernandao ile yollarının ayrılacağını belirten başkan Pinheiro, Brezilyalı futbolcu ile finansal anlamda anlaşmazlık yaşadıklarını dile getirdi.

Yasaklı madde konusunuda değinen başkan Pinheiro, Fernandao’nun yaptığı şeyin çok yanlış ve saçma olduğunu ifaderek, futbolcunun az ceza alma temennisinde bulundu.

Comments are closed.