Mario Balotelli

Dünya Yıldızı Balotelli Galatasaray’a Falcao Yerine Gelecek

Posted by

Yeni tip koronavirüs sebebiyle liglere süresiz bir şekilde ara verilmiş durumda. Bu dönemde spor kulüpleri ise yeni sezon hazırlıklarına daha fazla yoğunlaştı. Yaşanan ekonomik kriz sebebiyle sporcu maaşlarında indirime gidiliyor. Fakat maaş indirim tekliflerini kabul etmeyenlerin yeri de doldurulacak.

Galatasaray ekibinde ise sezon başında kadroya dahil olan yıldız golcü Radamel Falcao yerine bir oyuncu arayışına devam ediliyor. Sporcunun maaş indirim teklifini kabul etmemesi üzerine, sarı kırmızılı takımlar yollar ayrılacak gibi görünüyor.

Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden sarı kırmızılı yönetim ise, Radamel Falcao yerine, başka bir yıldızı kadrosuna dahil etmeye hazırlanıyor. Oyuncunun yerine gelmesi düşünülen efsane golcü ise Mario Balotelli olacak.

Fazla Para Değil Mutluluk İstiyor

Sarı kırmızılı takımda Mario Balotelli ile sıcak gelişmeler yaşanırken, Falcao yerine gelebilecek ilk seçenek de yıldız oyuncu olarak belirlendi.

Öte yandan sporcunun menajerinin vermiş olduğu bilgilere bakılacak olursa, Balotelli’nin gözü yüksek ücret almakta değil. Bunun yerine gittiği takımda mutlu olmaktan yana bir tavır sergiliyor.

Menajer Mino Raiola’nın Şükrü Hanedar’a göndermiş olduğu sözleşme taslağında ise, İtalyan yıldızın yıllık 1.5 milyon Euro garanti payı yer alıyor. Söz konusu garanti payı kabul edilirken, Türkiye’yi seçişinin başka bir nedeninin daha olması tartışılıyor.

Sporcunun, Türkiye’yi seçmesinin en önemli diğer nedeni, ırkçılık durumunun söz konusu olmaması.

  

Comments are closed.