Dünyayı Etkisi Altına Alan Koronavirüs Galatasaray’ı Da Vurdu

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde başlayan sonrasında ise dünyada salgın hastalık haline gelen yeni tip koronavirüs Galatasaray ekibini de vurdu. Sarı kırmızılı yıldız oyuncu Ozornwafor, kiralık olarak forma terletmiş olduğu Almeira kulübünde kendisini karantinaya almaya karar verdi.

Aralık ayı itibariyle ilk vakasının Çin’in Wuhan kentinde görüldüğü yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı tehdit eder bir hale geldi. Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan virüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edildi.

Kendini Karantinaya Almaya Karar Verdi

Salgın hastalık haline gelen koronavirüs, spor dünyasını da olumsuz yönde etkilerken, durumdan etkilenenlerden biri de Galatasaray oldu. Ekibin yıldız oyuncusu Ozornwafor, kiralık olarak forma giydiği Almeira kulübünde kendini karantinaya aldığını bildirdi.

Ülke basınında konuya ilişkin açıklama yapan yıldız oyuncu, İspanya’da durumun hiç iç açıcı olmadığını belirterek, bu sebeple böyle bir karar almış olduğunu ekledi. 

Marketlerden bir şey bulmanın imkansız olduğunu belirten sporcu, keşke hayata tekrardan dönülebilse ve keşke futbol tekrar başlasa gibi dileklerde bulundu.

Çok zor bir durum olduğunu da belirten sporcu, her şeyin tekrar eskisi gibi olmasını umut ettiğini söyledi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …