Emre Belözoğlu’ndan Yeni Transfer Listesi

Posted by

Geçtiğimiz yaz transfer dönemi ve devre arası transfer döneminde içlerinde dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil’inde yer aldığı kalabalık bir transfer listesine sahip olan Fenerbahçe şimdi kolları önümüzde yaz transfer dönemi için sıvadı.

Yaptığı transferler ile adından çok bahsettiren sarı lacivertli takım geçtiğimiz iki transfer döneminde neredeyse takımı baştan aşağıya yeniledi fakat kulübün hala transfer etmek istediği oyuncular var.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu kendi transfer listesini açıkladı. İşte Emre Belözoğlu’nun Portekiz öncelikli olmak üzere yakın takibe aldığı takımlar ve oyuncular…

Genç ve Potansiyeli Yüksek Oyuncular İsteniyor

Devre arası transfer döneminde özellikle Mesut Özil transferi için muazzam bir çaba gösteren Sportif Direktör Emre Belözoğlu, yaz transfer dönemi içinde yıldız kadrosuna yeni isimler katmak istiyor. Emre Belözoğlu’nun daha önceki bir transferde “Alo ben Emre Abin” sözü kulaklara kazındı.

Deneyimli futbolcu artık transfer dönemlerinde bu slogan ile anılıyor. Devre arası transfer dönemi başta olmak üzere genel olarak oyuncu seçimlerinde nokta atışı yapan ve birçok önemli futbolcuyu sarı lacivertli renklere kazandıran Emre Belözoğlu şimdiye kadar Szalai ve Osayi transferleri ile ne kadar iyi tercihler yaptığı gösterdi.

Zira sportif direktör yine Avrupa takımlarını mercek altına aldı. Emre Belözoğlu genel olarak genç ve potansiyeli yüksek olan oyuncuları takıma almak istiyor. Bu nedenle önceliği görece daha genç ve gelecek vadeden oyuncular.

Doğru Hamleler Yapmak İstiyor

Emre Belözoğlu, önümüzde transfer sürecinde de iyi ve doğru transfer hamleleri yapabilmek adına Portekiz ligi dahil olmak üzere birçok farklı ligden oyuncu takip ediyor. Fenerbahçe’nin sezon sonunda sözleşmeleri sona erecek olan oyunculara biraz daha öncelik vereceği düşünülüyor.

Bu nedenle takım şimdiden gözüne belirli oyuncuları kestirdi. Fenerbahçe’nin öncelikli hedefi ise sol bek, sol açık ve santrafor oyuncuları. Bu alanlardaki eksiklerini bu transfer döneminde kapatmak istiyor.

Diğer yandan geride bırakılan transfer döneminde birçok oyuncuyu bünyesine toplayan kulüp sezon sonunda performans değerlendirmesi yapacak ve oyuncuların büyük çoğunluğu ile yollarını ayıracak. Kulüp ile ilişiği kesilecek olan oyuncuların çoğunluğunun yabancı oyuncular olduğu biliniyor.

Comments are closed.