EROL BULUT’UN SON MAÇI DERBİ OLABİLİR

Posted by

Fenerbahçe’nin son dönemde yaşadığı performans düşüklüğü sarı laciverti camiada büyük tartışmalar başlattı. Özellikle teknik direktör Erol Bulut’un takımın başına geldikten sonra Kadıköy’de alınan birçok yenilgi taraftarlar tarafından çokça eleştirildi.

Fenerbahçe tarihinde hiç yaşamadığı kadar Kadıköy’de mağlubiyet yaşadı. Galatasaray derbisinde kaybedilen maçtan sonra Fenerbahçe için Kadıköy kâbus olmaya başladı.

Oyuncuların performans düşüklüğü ve taktiksel eksikliklerden dolayı Erol bulut hem yorumculardan hem de taraftarlardan sürekli eleştiri aldı.

LİGİN EN ALT TAKIMINA YENİLDİ

Fenerbahçe için 14 Mart’ta Gençlerbirliği mücadelesinde alınan 2-1’lik yenilgi bardağı taşıran son damla oldu.

Kadıköy’de alınan bu yenilgiden sonra Erol Bulut hakkındaki tartışmalar daha da alevlenirken deneyimli teknik adamın Fenerbahçe’deki geleceği tartışılmaya başlandı.Gençlerbirliği bu skorun sonucunda Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 21 sene sonra yenmiş oldu.

Bazı haber sitelerinde Erol Bulut hakkında istifa iddiaları konuşulurken Erol Bulut’un geleceğini bu hafta oynanacak Fenerbahçe Beşiktaş derbisi belirleyecek.

Şampiyonluk yarışının bu derece çekişmeli olduğu bir sezonda Fenerbahçe’nin Kadıköy’deki performans düşüklüğüne yönelik Fenerbahçe yönetimi tarafından bir açıklama gelmezken Erol Bulut’un Beşiktaş derbisindeki yapacağı hamleler merakla bekleniyor.

Süper Lig’de Fenerbahçe 58 puanla üçüncü sırada bulunuyorken Galatasaray 61 puanla ikincilikte Beşiktaş ise 63 puanda şu anda Süper Lig’in zirvesinde oturuyor.

Hem Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışındaki geleceği için hem de Erol Bulut’un Fenerbahçe’deki teknik direktörlük kariyeri için Fenerbahçe Beşiktaş derbisi çok büyük önem taşıyor.

BEŞİKTAŞ DERBİSİ SON MAÇ

Kulislere düşen bilgiler ışığında Fenerbahçe yönetiminde Erol Bulut’un bir an önce takımdan ayrılmasını isteyenler olmasına rağmen Beşiktaş derbisine, Fenerbahçe deneyimli çalıştırıcı Erol Bulut ile birlikte çıkacak.

Süper Lig’in 27. haftasında Fenerbahçe Trabzonspor’a konuk olmuş ve o maçı Erol Bulut yönetiminde 1-0 kazanmayı başarmıştı. Bu maç ile üç puanı evine götürmeye başaran Fenerbahçe’de Erol Bulut da deplasman zaferleriyle öne çıkmıştı. Fakat deneyimli teknik adam deplasmandaki başarı istatistiğine iç sahaya yansıtamadı.

Kadıköyde alınan üst üste yenilgilerden sonra yapılan puan kayıplarıyla hem Erol Bulut’un Fenerbahçe’deki geleceği tehlikeye girdi hem de Fenerbahçe şampiyonluk yolunda çok büyük yara almış oldu.

Fenerbahçe yönetiminde ise bugün Ali Koç’la Emre Belözoğlu Erol Bulut hakkında kritik toplantı yaptı. Toplantının sonucunda Beşiktaş derbisine Erol Bulut yönetiminde çıkmaya karar veren Fenerbahçe yönetimi bu derbinin sonucuna göre yeni bir teknik adam arayışına girebilir.    

Comments are closed.