Fabrice N’Sakala

Fabrice N’Sakala Beşiktaş’ın Kadrosuna Geliyor

Posted by

Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Beşiktaş yönetimi, transfer sürecine ilişkin adımlar atmaya başladı. Alanyaspor ekibinin başarılı sol bek mevki futbolcusu Fabrice N’Sakala siyah beyazlı takımın kadrosuna katıldı.

Süper Lig’de mücadele eden Beşiktaş yönetimi, gelecek sezon için daha sıkı kadro kurmaya başladı. Siyah beyazlılar ilk transferini ise Alanyaspor ekibinde forma terleten başarılı sol bek ile gerçekleştirdi.

Uzun bir süredir Demokratik Kongolu oyuncunun peşinde olan yönetim, sonunda sporcu ile anlaşmaya vardı. Fabrice N’Sakala ilk sezonda 850 bin Euro ve ikinci sezonda ise 900 bin Euro garanti ücretini belirledi. 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu için bonservis bedelinin ise ödenmemesine karar verildi.

Sergen Yalçın’ın Rolü Büyük

Koronavirüs salgını döneminde uzun bir dönem maçların oynanmaması ve antrenmanların yapılmaması spor kulüplerinde sıkıntıya neden olmuştu. Bu dönemde ise transferlere yoğunlaşan kulüpler, kadrosunu daha güçlü hale getirmek için büyük bir uğraş veriyorlar.

Bu süreçte Beşiktaş ise, ezeli rakiplerinden biri olan Fenerbahçe’nin de kadrosuna almak istediği sporcuyu ekibine kattı.

Kara Kartal ekibinin Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın Alanyaspor döneminden öğrencisi olan yıldız sporcunun kadroya dahil olması için ise teknik adamın devreye girdiği öğrenildi.

Tecrübeli hocanın, sporcunun ikna edilmesinde büyük bir role sahip olduğu bilgisi de edinildi.

Güncel Yazılar

Comments are closed.