FALCAO ESKİ KULÜBÜNE GERİ DÖNEBİLİR

falcao eski kulubune donebilir 3buyukler

Galatasaray’da yaşamış olduğu sakatlıklar yüzünden beklenilen performansı veremeyen Radamel Falcao ile alakalı flaş gelişmeler yaşanıyor.

Süper Lig’in Sarı kırmızılı takımı uzun süredir Kolombiyalı golcü Radamel Falcao’yu satmanın yollarını ararken, star oyuncuya talipler de çıkmıştı.

Kolombiyalı golcü Radamel Falcao, gelen teklifler ve görüştüğü kulüplerden sonra Galatasaray’dan ayrılıp ayrılmayacağı konusunda kararını verdiği hakkında spekülasyonlar medyada yer alıyor.

Yaşadığı sakatlık sonrasında tedavisi idame eden Kolombiyalı golcü Radamel Falcao’nun geleceğiyle ilgili Arjantin medyasından beklenmeyen bir iddia geldi. TNT Sports’un haberine gore, Kolombiyalı golcü Radamel Falcao, Güney Amerika’ya geri dönmeyi planlıyor.

River Plate iddiaları Arjantin medyasında yer alırken, Kolombiya Kulübü Millonarios’un sahibi de Kolombiyalı golcü Radamel Falcao’yu kadrolarına dahil etmek istediklerini açıklamıştı.

GALATASARAY’DA SÜRPRİZ İSİM

Sarı kırmızılılar, ara dönemde ekibine mutlak bir golcüyü dahil etmek isterken, sürpriz bir isme kancayı attı. Öte taraftan golcü futbolcu, kendisine sorulan Galatasaray sorusuna yanıt verdi ve ‘ilginin olduğunu’ resmi dille açıkladı.

Son olarak Süper Lig’in 20. haftasında sahasında Denizlispor’u ağırlayan Galatasaray, mücadeleden 6-1’lik üstünlükle ayrılmış ve doruk yarışında ‘bende varım’ demişti. 

TFF’nin açıklamış olduğu masraf limiti doğrultusunda oyuncu satışı sonrası ekibini güçlendirmek isteyen Cimbom’un, Mbaye Diagne’ye gelecek iyi teklifleri değerlendireceği bilinirken, birtakım İngiliz kulüplerinin star golcü için nabız yokladığı kaydedildi.

Bununla birlikte Galatasaray, imkanlar doğrultusunda Falcao ve Belhanda yahut gelecek iyi aktarma önerilerini değerlendirecek ve ekibine bir forvet dahil edecek.

BULGARİSTAN MEDYASI DA YAZDI

Bulgar medyasında yer edinen bilgilere gore sarı kırmızılılar, CSKA Sofya’nın golcüsü Ali Sowe için aktarma görüşmeleri yapılıyor.

Hem Galatasaray’ın teklifine, hem CSKA Sofya teknik direktörü Bruno Akrapovic’un mevzu ile alakalı görüşüne aynı zamanda Ali Sowe’nin mevzu ile alakalı konuşmasına yer verilirken, oyuncunun aktarma girişimini açıklamış olduğu kaydedildi.

Akrapovic’in, Ali Sowe için yapmış olduğu konferans basına şöyle yansıdı. Sahip olduğu oyunculardan memnun olduğunu, sadece kaliteli bir kadro ya da transfer tercihi ellerine geçtiği takdirde yapacaklarını, ancak yeniden de hedeflerine yetişebilmek için ihtiyaç duyulan oyuncu grubuna sahip olduğunu belirtirken, şu anda kulüpteki atmosferin oldukça iyi ve herkesin sağlıklı durumda olduğunu ve yeni oyunculara ihtiyaç duymadığını belirtti.

falcao eski kulubune donebilir 3buyukler 2

Sowe benzer biçimde mükemmel bir oyuncuya alaka duyulması normaldir. Onu satarsak, yerine bir oyuncu bulmak zor olacaktır. Genç bir golcü ve nitelikleri oldukça yüksek. Topla oldukça iyi oynayabiliyor.

Onuna daha çok ihtiyacımız var. Önümüzdeki günlerde onu satıp satmayacağımıza karar vereceğiz. Her geçen gün istediğim oyun tarzına, agresif ve tehlikeli hücum oluşturmaya daha da yaklaşıyoruz.

Öte taraftan Ali Sowe de yapmış olduğu konuşmada, CSKA’da olduğu için mutlu olduğunu, CSKA için elinden gelenin en iyisini yapmayı istediğini söylerken, diğer kulüplerle kulübünün görüşme yapmış olup olmadığı hakkında bilgisinin olmadığını fakat kendisinin önceliği oldukça çalışmak ve elinden gelenin en iyisini yapmak olduğunu belirtti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …