FALCAO PROBLEMİ

Posted by

Ülkemizde 5 Ocak’ta başlayan ara transfer döneminde takımlar kadrolarını güçlendirmek için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Gençlerbirliği karşılaşması sonrası teknik direktör Fatih Terim de istediği oyuncuların ismini açıklamış ve bu oyuncularla görüşmelerin sürdüğünü dile getirmişti.

Fatih Terim’in açıkladığı isimler; İrfan Can Kahveci, Henry Onyekuru, Edin Visca ve Mohamed olmuştu. Ancak sarı kırmızılı yönetimin diğer kulüplerimiz gibi mali sıkıntıda olduğu için oyuncu gönderemeden transfer yapmasının pek mümkün olmadığı gelen haberler arasında.

İLK HEDEF RADAMEL FALCAO

Galatasaray’ın büyük uğraşlar sonucu Monaco’dan transfer ettiği Radamel Falcao beklentilerin çok çok altında kalmış maçların %50’sinden fazlasında forma şansı bulamayarak taraftarları çıldırtmıştı.

Fatih Terim’in de Falcao’yu gözden çıkardığı öğrenilirken oyuncuyu göndermek o kadar da kolay değil. Hâlihazırda sakat olan ve sakatlığı 1.5-2 ay kadar sürecek golcü oyuncuyu mevcut sakatlık problemleri ile gönderebilmek için üste para vermek gerekir.

Ayrıca Radamel Falcao’nun şu anki maaşını karşılayacak herhangi bir kulüp de gözükmüyor. Galatasaray’dan yıllık 5.8 milyon Euro maaş alan futbolcu, Galatasaray’ın kazandığı maçlarda da oynamasa dahi prim alıyor.

Takımın ve ligin en çok kazanan futbolcusu konumundaki Falcao eğer 2 ay maaşı ödenmezse sözleşmesini tek taraflı feshetme hakkına da sahip. ABD’nin Inter Miami kulübünün ilgisi olduğu belirtilen Falcao ise gitmek için kalan sözleşmesinin %65’inin kendisine ödenmesini istiyor.

David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami kulübü marka değeri açısından Falcao’yu isterken, Kolombiyalı yıldız Galatasaray’dan 4.8 milyon Euro’sunu alırsa ayrılacak.

YORUM

Dışardan taraftar transferi olarak gözüken Radamel Falcao aslında bir seçim transferidir. Mustafa Cengiz yönetimi arkasına başta Ultraslan olmak üzere tüm taraftarı alarak seçilen bir başkandı.

Transferdeki becerisizlik ve gecikme taraftarın sabrını taşırmıştı. Son olarak da Abdürrahim Albayrak golcü Falcao ile poz vererek transferde tek plana bağlı kalmıştı.

O fotoğraftan sonra oyuncuyu almak zorunda kalan yönetim tabi ki de Falcao’nun isteklerine boyun eğmek zorundaydı ve öyle oldu. Sakatlık raporu, maç kondisyonu ve yaşı bir kenara bırakılarak üstelik Fatih Terim’in Radamel Falcao’yu çok istememesine rağmen bu transfer gerçekleşti ve bu sözleşme imzalandı.

Taraftarlarımız sabırsızlıktan vazgeçmezse, yönetimler popülist olmayı bırakmazsa bize semer vuran daha çok olur.

Comments are closed.