Falcao’da Sürpriz Gelişme

falcaoda supriz gelisme 3buyukler

2019 yılında Türkiye’ye transfer olan ve istenileni veremeyen Falcao’nun durumunun belirsizliği devam ediyor. Galatasaray’de ligin zirvesinde olunması nedeniyle keyifler yerinde gibi gözükse de Falcao’nun maddi yükü sarı kırmızılı kulübü zorluyor.

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Falcao’nun sarı kırmızılı camia ve Dünya futbolu için çok büyük bir marka olduğunu ve gelecek transfer tekliflerinde teknik direktör Fatih Terim ile birlikte bir karar verebileceklerini açıkladı.

Kolombiyalı tecrübeli golcüden istenileni alamayan Galatasaray Kulubü, Falcao’ya çözüm arayışlarına girdi.

Geçtiğimiz haftalar ile birlikte oynayamadığı maç sayısı oynadığı maç sayısını geriden bırakan Falcao’nun sakatlığının sonuna gelinirken bir de sürpriz transfer önerisi ortaya çıktı.

‘MLS’e Gitmeli!’

Kolombiya futbolu denince akla gelen isimlerden Asprilla, sarı kırmızılı ekipte geleceği tartışılan ve kendini bir türlü tam anlamıyla göstermeyen Radamel Falcao için konuştu ve onun için River Plate’in uygun olmadığını dile getirdi.

Falcao’nun gelecek planları arasında gerçekleştirmesi gereken en iyi senaryonun MLS’e gitmek olduğunu söyleyen Asprilla, Kolombiyalı golcünün Türkiye’de daha fazla kalmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Amerika’da Türkiye’ye göre daha sakin bir futbol anlayışının hakim olduğunu ve vatandaşı Falcao’nun kendini Amerika’da daha mutlu hissedeceğini dile getiren Asprilla, onun Türkiye’de başarılı olmak için her şeyini ortaya koyduğunu ve ilerleyen yaşından dolayı artık sakinliğe ve huzura ihtiyacı olduğu tespitini de yorumlarına ekledi.

Bir diğer Kolombiyalı eski futbolcu Fabian Vargas’a göre River Plate’e dönmesinin onun ve ailesinin manevi rahatlığı açısından çok daha iyi olacağını dile getirdi.

Bu yorumların üzerine Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Falcao’nun sarı kırmızılı camia ve Dünya futbolu için çok büyük bir marka olduğunu ve gelecek transfer tekliflerinde teknik direktör Fatih Terim ile birlikte bir karar verebileceklerini açıkladı.

Radamel Falcao Kimdir?

falcaoda supriz gelisme 3buyukler 2

Tam adı Radamel Falcao García Zárate olan Kolombiyalı golcü 10 Şubat 1986 tarihinde Kolombiya’da dünyaya gelmiştir. Günümüzde Galatasaray’da forma giyen Falcao, daha önce Monaco, Chelsea, Manchester United, Atletica Madrid ve Porto gibi dünya devlerinde forma giyme şansını yakalamıştır.

Futbol hayatına River Plate’te başlayan Falcao’nun 2013 yılında piyasa değeri 60 milyon euro’lara kadar çıkmış günümüzde ise 10 milyon euro’dur. Galatasarayda 39 maçı sakatlık nedeniyle kaçıran Falcao, sarı kırmızılı forma ile çıktığı 31 maçta 16 kez ağları havalandırmıştır.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …