Fatih Karagümrük’ten Yeni Transfer

fatih karagumrukten yeni transfer 3buyukler

Fatih Karagümrük’ün transfer gündeminde son olarak daha önce Sampdoria formasını terleten orta saha oyuncusu İtalyan Andrea Bertolacci vardı. Takım İtalyan orta saha ile anlaştıklarını sosyal medya ile duyurdu.

Süper Lig takımlarından biri olan Fatih Karagümrük, İtalyan milli futbolcu Andrea Bertolacci’yi transfer etti.

29 yaşındaki orta saha oyuncusunun transfer haberini takımın resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

Fatih Karagümrük’ün Tranfer Açıklaması

Fatih Karagümrük’ün yapmış olduğu sosyal medya paylaşımındaki açıklamada, kulüp ikinci başkanı olan Serkan Hurma’nın Andrea Bertolacci’ye imza attırdığı vurgusu yapılarak, ”İtalya’nın başkenti Roma’da dünyaya gelen Andrea Bertolacci, doğduğu şehir olan Roma’nın alt yapısında futbola başladı.

Daha sonra Lecce ve Genoa formalarını giyen Bertolacci, 2015 yılında İtalyan devi AC Milan’a transfer oldu.

Çizme’de son olarak Sampdoria’da görev yaptı. Milan’da Biglia ve Borini ile birlikte forma giyen Andrea Bertolacci, bu kez Karagümrük’te eski takım arkadaşlarıyla buluştu.

İkinci Başkanımız Serkan Hurma’nın imza attırdığı Bertolacci, İtalya Milli Takımı’nın bir çok yaş grubunda forma giydi.

Kariyerinde UEFA Avrupa Ligi tecrübesi de bulunan Bertolacci’ye Karagümrük forması altında başarılar dileriz.” sözleri kullanıldı.

Roma’da alt yapı ile başlayan futbol kariyerine Betolacci daha sonra Lecce, Genoa, Milan ve Sampdoria kulüplerind devam etti.

2015 yılında 21 milyon Euro karşılığında Milan’a tranfer olan Betolacci, geçtiğimiz sezon Sampdoria ile anlaşmış fakat bu sezon takı ile anlaşmaya varamamıştı.

Boşta olan yıldız oyuncunun bonservis bedelini ödeyen Karagümrük, 22 Aralık günü futbolcuyu İstanbul’a getirdi.

Sağlık kontrollerini tamamını geçen futbolcu 2022’ye kadar Karagümrük’te yer alacağına dair bir sözleşme imzaladı. Yıldız orta saha oyuncusunun son durağı ise Fatih Karagümrük oldu.

Andrea Bertolacci Kimdir?

fatih karagumrukten yeni transfer 3buyukler 2

Fatih Karagümrük’ün renklerine bağladığı Andrea Bertolacci, 11 Ocak 1991 yılında İtalya’nın başkenti Roma’da doğmuştur.

Futbol kariyerine Roma’nın alt yapısında başlayan Bertolacci 2010 yılında Roma U19 takımında Lecce’ye transfer olmuş ve profesyonel futbol kariyeri başlamıştır.

Daha sonra yıldız futbolcu, sırayla Roma, Genoa, Milan ve Sempdoria’da forma giymiştir. Orta sahada oynayan yıldız sezon başında kulüpsüz kalmış ve daha sonra Fatih Karagümrük ile anlaşma sağlamıştır.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …