Fatih Terim’in 2 Talebi

fatih terimin 2 talebi 3buyukler 1

Süper Lig’de Alanyaspor karşısında elde ettiği galibiyet sonrasında zirvedeki yerini sağlamlaştırmaya başlayan sarı kırmızılı takımda, teknik direktör Fatih Terim bir yandan gelecek sezon için çalışmalara başladı.

Sarı kırmızılı takımın hocası gelecek sezon için yönetimden iki isim talebinde bulundu. İşte Fatih Terim’in 2 talebi.

Bir yandan ligde şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray, diğer yandan gelecek sezonun transfer çalışmalarına başladı. Hız kesmeden çalışmalarına devam eden takımın teknik direktörü Fatih Terim, özellikle yerli iskeletini güçlü tutma hedefi doğrultusunda yönetime verdiği listenin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesini istiyor.

Salih Uçan’a Dikkat

Sarı kırmızılı takım Alanyaspor galibiyetinin ardından, Fatih Terim’in yöneticilerle mini bir transfer zirvesi yaptığı biliniyor. Zirvede gündemin ilk maddesi ise Galatasaray’a karşı o maçta çok iyi bir performans ortaya koyan ve bu sezon başarılı bir grafiğe sahip olan Salih Uçan.

Sezon sonunda Alanyaspor ile kontratı sona erecek olan 27 yaşındaki orta saha oyuncusu ile daha önce de görüşmeler yapan sarı kırmızılı takım, prensip anlaşmasını sağlamış olsa da oyuncu ile resmi imzaları atamamıştı. 

Fatih terim hem yaz döneminde hem de devre arası transfer döneminde elden kaçan futbolcuları hatırlattı ve Salih Uçan’da da aynı hatanın bir kez daha yapılamaması için sıkı bir şekilde anlaşmanın takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Beşiktaş’ın da gündeminde yer alan Salih Uçan ile bu gelişmeler üzerine Galatasaray Yönetimi’nin bu hafta içerisinde bir görüşme daha yapması bekleniyor.

Taylan Satılmasın

fatih terimin 2 talebi 3buyukler 2

Transfer zirvesinde gündeme gelen bir diğer oyuncu ise Taylan Antalyalı’nın durumu oldu. 2 haftadır formasını Etebo’ya kaptıran 26 yaşındaki futbolcu, İtalya kulüplerinin takibinde. Başarılı oyuncunun menajeri ile konuşularak Çizme temsilcilerinin yakın zamanda Galatasaray’a teklif sunacağı düşünülüyor.

Ancak Fatih Terim, Finansal Fair Play’ın sona ereceğini hatırlatarak astronomik bir teklifin gelmemesi halinde Taylan Antalyalı’dan vazgeçilmemesi gerektiğini düşünüyor.

Fatih Terim yönetiminde büyük bir çıkış yakalayan Taylan Antalyalı’nın Galatasaray ile 2023 yazına kadar sözleşmesi devam ediyor. Yönünü milli takıma çeviren Taylan, Galatasaray’dan yeni bir sözleşme telifinin gelmesi durumunda takımda kalmayı düşündüğünü belirtiyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …