FATİH TERİM’İN ASLAN’DAKİ GELECEĞİ

fatih terimin aslandaki gelecegi 3buyukler

Spor Toto Süper Lig’in 34. haftasında, Fatih Karagümrük’le karşılaşan ve rakibiyle 1–1 berabere kalan Galatasaray’ın kötü gidişatı, son birkaç haftadır hem yönetimi hem de taraftarı düşündürüyor. Son haftalarda yaşadığı puan kayıpları nedeniyle lider Beşiktaş’ın 8 puan, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin ise 4 puan gerisine düşen sarı kırmızılılarda, Fatih Terim’in performansı da tartışma konusu olmaya başladı.

Galatasaray yönetimiyle son şampiyonluk sonrası 2+3 yıllık sözleşme imzalayan Terim’in sözleşmesi, bu sezon sonunda sona eriyor. Sarı kırmızılı ekibin son haftalardaki düşük performansı sebebiyle, teknik adamın yeni sezonda Galatasaray’ın başında olup olmayacağı da henüz kararlaştırılmadı.

Süper Lig’in 34. haftasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelen ve rakibiyle 1–1 berabere kalan Galatasaray’ın puan kayıpları sürüyor. Son haftalarda tecrübe ettiği bu puan kayıpları, şampiyonluk yarışındaki sarı kırmızılı ekibe ağır bir darbe vurdu. Aslan, lider Beşiktaş’la arasındaki puan farkını 8’e çıkarırken, Fenerbahçe’nin de 4 puan gerisine düştü.

Öte yandan bu puan kayıplarıyla birlikte Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim’in kadro seçimleri de tartışma yaratmaya başladı. Sarı kırmızılılara 2 sezon üst üste şampiyonluk yaşattıktan sonra yönetimle 2+3 yıllık mukavele imzalayan Terim’in sözleşmesi, bu sezon sona eriyor.

Mukavele sonrası, tecrübeli teknik adamla Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in pek çok sorun yaşadığı da biliniyor. Ayrıca 67 yaşındaki teknik direktörün sezon sonu bitecek olan sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceği de henüz kararlaştırılmadı.

Fatih Terim ile opsiyon konusunda herhangi bir görüşmenin gerçekleştirilmediği böyle bir ortamda, Mayıs ayındaki başkanlık seçimi de gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Kongre için ise çok fazla sayıda adayın hazırlandığı konuşuluyor.

Eğer mevcut Başkan Mustafa Cengiz tekrardan adaylığını koyar ve seçimi kazanırsa, önümüzdeki dönemlerde de Fatih Terim ile çalışıp çalışmayacağı konusu şüpheyle karşılanıyor. Fatih Terim açısından bakacak olursak, teknik adamın takımda kalıp kalmayacağı, Abdurrahim Albayrak’ın kongreye girip girmeyeceği ile oldukça ilgili.

Eğer Albayrak kongrede adaylığını koyar ve başkan veya yönetici seçilirse, Fatih Terim’in takımın başında durması ihtimalinin daha yüksek olduğu düşünülüyor.

FATİH TERİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Sarı kırmızılılar ile ilgili bütün bu belirsizliklere rağmen Fatih Terim, gelecek yıl da takımın başında kalacakmış gibi transfer çalışmalarına devam ediyor. Önümüzdeki sezonda göndermeyi ve transfer etmeyi planladığı isimleri liste haline getiren teknik adam, fikirlerini Mustafa Cengiz yönetimiyle de paylaşmayı sürdürüyor.

fatih terimin aslandaki gelecegi 3buyukler 2

Terim’in özellikle sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyuncularla şimdiden anlaşma yapılması yönündeki taleplerini yönetime ilettiği bilinmekte.

 BAZI İSİMLER ADAYLIKLARINI AÇIKLADI

Galatasaray’ın Mayıs ayında yapılacak kongresi için adaylığını resmen açıklayan isimler Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Tuncer Hunca oldu. Şimdiki Başkan Mustafa Cengiz’in de önümüzdeki günlerde adaylığını açıklaması bekleniyor. Öte yandan adaylığını koyması beklenen bir diğer isim de Abdurrahim Albayrak. Galatasaray’ın 2. Başkanı Albayrak’ın, bu konuyla ilgili olarak yönetim kurulu toplantısında Mustafa Cengiz ile görüşme yapacağı düşünülüyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …