FENERBAHÇE ‘DE BÜYÜK AYRILIK

fenerbahcede buyuk ayrilik 3buyukler

Ara transfer döneminde sürpriz transferler yapan Fenerbahçe’de bu sefer de gözler ayrılacak olan futbolculara çevrildi. Avrupa kulüplerinin gözdesi olan Ozan Tufanda flaş bir kararla bu transferlerden biri olacak.

Elmas ve Muriqi’nin satışlarıyla ekonomik olarak rahat hareket etme imkanı sağlayan Fenerbahçe, 25 yaşındaki başarılı futbolcu içinde bu flaş kararı aldığı ortaya çıktı. Orta sahanın başarılı oyuncusunun transfer tarihide şimdiden belli oldu. 

Ozan Tufan’a Büyük Bonservis

Fenerbahçe ve A Milli Takım’ında forma giyen genç futbolcu şimdiden transferler için ilgi odağı olmuş durumda. 

Rusya ve İngiltere Premier Ligi talipleri olan Ozan Tufan’ın bonservis ise 14 milyon Euro olarak belirlendi. Sarı-lacivertli kulüp EURO 2020’den önce bu satışı henüz gerçekleştirmek istemiyor.

Bu düşünceyle Fenerbahçe’nin EURO 2020’nin planını şimdiden yapmaya başladığı anlaşıldı. Başarılı genç futbolcu Ozan Tufan’ı ocak ayında da kadrosunda tutmayı amaçlıyor. 

EURO 2020’den sonra gerçekleşecek transferle beraber Milli futbolcudan gelecek bonservis ile Fenerbahçe mali olarak rahatlamayı ve yaz transferi için hareket alanı sağlamayı hedefliyor. 

Bir Diğer Ayrılık İse Ömer Faruk Beyaz’dan

Fenerbahçe’nin 17 yaşındaki genç yıldızı Ömer Faruk içinde transfer kararı aldı. Beyaz’ı elinde tutmak isteyen kulüp daha önce genç yıldıza sözleşmesini uzatmak için teklif götürmüş ama genç yıldız teklifi kabul etmemişti. 

Beyaz’ın teklifi reddetmesine Emre Belözoğlu’ndan açıklama gelmiş şu ifadeleri kullanmıştı. Ömer çok değerli ve önemli bir futbolcu diye sözlerine başlayarak var olan projenin 5 yıllık olduğunu ve belirterek açıklamasına devam etti.

fenerbahcede buyuk ayrilik 3buyukler 2

Ömer çok genç bir oyuncu ve onu çok seviyorum diye sözlerine devam eden Belözoğlu Ömer Faruk’un en genç kaptan olduğuna dikkat çekti. Emre Belözoğlu’nun bu açıklamalarından sonra Ömer Faruk’un yeni takımının belli olduğu iddia edildi. 

17 yaşındaki oyuncunun temsilciliğini yapan Mehmet Eser, Almanya Bundesliga ekiplerinden olan Stuttgart ile 4 yıllık anlaşma sağladıklarını ifade etmişti. Bunun ardından hızla resmî açıklama geldi. Stuttgart yönetimi ise Sky’a yaptıkları açıklamada anlaşma imzalandığını reddetti. 

Genç yıldızın Menajeri olan Eser’in sözlerinin yanlış tercüme edildiğini ileri süren yöneticiler ilgilerinin bulunduğunu ama şu an için resmi tekliflerinin olmadığını belirttiler. 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …