fenerbahce donus yolunda gozler 8 futbolcuda 3buyukler

Fenerbahçe Dönüş Yolunda, Gözler 8 Futbolcuda

Posted by
fenerbahce donus yolunda gozler 8 futbolcuda 3buyukler

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Fenerbahçe’nin kamp macerası sona erdi. 11 günlük macera ilk olarak 1 Temmuz tarihinde Dereağzı Tesisleri’nde başlangıcını verirken 5 Temmuz tarihinde konum değiştirildi.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası Tesisleri’nde devam eden kamp heyecanı 11 günün ardından sonlandı ve Sarı Lacivertli ekip İstanbul yolunu tuttu. Kadro planlamasında da sona gelen Kanarya, kamp boyunca yaptığı analizlerle yeni kararlar vermenin eşiğine geldi.

Sayıca fazla olan ekipten Portekizli hoca Vitor Pereira önderliğinde vedalaşmaya girmesi gereken Sarı Lacivertli ekip, büyük bir çaba içerisine girdi. Özellikle Pereira’nın kamp heyecanı boyunca oyuncularla bizzat ilgilenerek verdiği kararlar doğrultusunda bazı oyuncular İstanbul’a erkenden gönderilerek kadronun şişkinliği indirildi.

İlk etapta Barış Alıcı, İsmail Yüksek, Melih Bostan, Emir Miray Köksal ve Murat Sağlam isimlerini İstanbul’a gönderen Pereira, 5 oyuncunun Samandıra’da çalışmalarına devam etmeleri için İstanbul’a gönderdiğini ifade etti.

fenerbahce donus yolunda gozler 8 futbolcuda 3buyukler 2

Teknik Heyetin Yüzünü Güldüren 8 Oyuncu…

Diğer taraftan teknik heyetin yüzü 8 oyuncuyla Topuk Yaylası’ndaki çalışmalarda güldü. Sarı Lacivertli yönetimin performansları ile dikkat çeken bu oyuncular ile daha sıkı bir çalışma içine gireceği düşünülüyor. Mert Hakan Yandaş, yaşadığı sağlık sıkıntısına rağmen hırslı görüntüsüyle teknik heyetin ilgisini çekti.

Kampın en iyisi olarak görülen Dimitris Pelkas, özellikle Pereira’nın sevgisini kazandı. Geçtiğimiz sezon istenilen performanstan uzak olan Mesut Özil’in kamptaki performansı geçtiğimiz sezonu unutturacak nitelikteydi. Yine geçtiğimiz sezonu iyi değerlendiremeyen Kemal Ademi de kampta şaşırtan isimlerden biriydi.

Berke Özer performansıyla güven verirken ekibe yeni katılan Serdar Dursun ise uzun yıllardır ekipteymiş izlenimi yaratarak dikkatleri çekti.

Yeni isimlerden Steven Caulker ise performansıyla alkış yağmuruna tutulurken takımdaki uzun süre yer almasıyla diğer oyuncularla da yakından ilgilenen Caner Erkin de şimdiden Pereira’nın sağ kolu olarak görülmeye aday olduğunu gösterdi.

fenerbahce donus yolunda gozler 8 futbolcuda 3buyukler 3

Sonraki Durak: İstanbul, Samandıra…

Fenerbahçe’nin kamp heyecanı hazırlık maçıyla sonlanırken sonraki durağı İstanbul oldu. Yapılan yoğun çalışma Samandıra’da devam edecek iken Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe kamp sürecinin bir hazırlık maçıyla daha devam edeceği ve ardından son bulacağı ifade edildi.