fenerbahce hem yerli hem yapanci teknik adamlarla gorusuyor 3buyukler 3

Fenerbahçe Hem Yerli Hem Yabancı Teknik Adamlar ile Görüşüyor

Posted by

Sarı lacivertli takım, her ne kadar şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırmış olsa da son yılların en başarılı sezonunu geçirdi. Her şeyden önce, Türkiye Kupası’nı müzesine götürerek dokuz yıllık kupa özlemine son verdi.

Bunun yanı sıra, UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan lider olarak çıktı. Son 16 aşamasında turnuvayı şampiyon olarak bitiren Sevilla’ya elendi. Süper Lig’de 36 haftada 80 puan toplayan Fenerbahçe bir hayli başarılıydı. Sarı lacivertli takımın bu başarıyı elde etmesindeki pay sahiplerinden birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Jorge Jesus idi.

fenerbahce hem yerli hem yapanci teknik adamlarla gorusuyor 3buyukler

Portekizli Teknik Adamın Fenerbahçe Macerası Sona Erdi

3 Haziran 2022 tarihinden bu yana Fenerbahçe’nin başında olan Jorge Jesus, Türkiye Kupası finalindeki Başakşehir maçının ardından önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin başında olmayacağını dile getirdi. Jorge Jesus’un yeni adresi yüksek ihtimalle Suudi Arabistan olacak. Deneyimli teknik adamın Suudi Arabistan milli takımını çalıştıracağına dair iddialar mevcut!

Jorge Jesus Fenerbahçe’den son derece güzel bir şekilde ayrıldı. Kendisine veda yemeği düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fenerbahçe’yi hiçbir zaman unutmayacağını sözlerine ekledi.

Ali Koç’un Aklında Mircea Lucescu Var

Fenerbahçe, Jorge Jesus’un ayrılmasının ardından en kısa sürede yeni teknik direktörünü bulmak zorunda! Sarı lacivertli takım, önümüzdeki sezon Konferans Ligi’nde mücadele edecek. Fakat, grup aşamasına kalmak için üç ön eleme geçmesi gerekiyor. Ön eleme maçları Temmuz ayında başlayacak. Takımın Haziran ayının sonunda toplanması ve çalışmalara başlaması gerekiyor.

Başkan Ali Koç, hem yerli hem de yabancı teknik adamlar ile görüşüyor. Listenin ilk sırasında yer alan isim Mircea Lucescu! 2020 – 2021 sezonundan bu yana Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımını çalıştıran 1945 doğumlu teknik adamın sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. İlerleyen yaşına rağmen çalışmaya devam eden Mircea Lucescu, başta savaş olmak üzere birçok sebepten dolayı Ukrayna’dan ayrılmaya sıcak bakıyor.

Takdir edersiniz ki, Mircea Lucescu, Türkiye’yi yakından tanıyor. Geçmişte Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı ve son olarak milli takımı çalıştıran Rumen teknik adam, Fenerbahçe’nin teklifini kabul edebilir. Ancak, kendisinin yaşı büyük sıkıntı olacaktır.

Vincenzo Montella’nın Fenerbahçe’ye Gelme İhtimali Bir Hayli Kuvvetli!

2021 – 2022 sezonundan bu yana Adana Demirspor’u çalıştıran Vincenzo Montella, sözleşmesinin bitmesiyle birlikte bu kulüpten ayrılacak. Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, Vincenzo Montella’nın ayrılığını doğruladı.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Mircea Lucescu’dan olumlu cevap alamadığı takdirde Vincenzo Montella’ya yönelecek. İtalyan teknik adam, Fenerbahçe’yi çalıştırmaya sıcak bakıyor.

fenerbahce hem yerli hem yapanci teknik adamlarla gorusuyor 3buyukler 2

Listede Yerli Teknik Adamlar da Bulunuyor

Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında yer alan bir diğer isim Abdullah Avcı! Son olarak Trabzonspor’u çalıştıran Avcı ile görüşme yapıldığı iddia ediliyor. Sergen Yalçın ve İsmail Kartal’ın isimleri de Fenerbahçe ile anılıyor. Ancak, bu isimlerin Fenerbahçe’ye gelme ihtimalleri daha zayıf!