Fenerbahçe İki Oyuncunun Transferini Bitirmek İçin Fred ve Edin Dzeko’dan Yardım İstedi

Transferde adından fazlasıyla söz ettirmeyi başaran Fenerbahçe, taraftarlarını memnun edecek türden isimleri kadrosuna katmak adına uğraş veriyor. Teknik direktör İsmail Kartal, başkan Ali Koç ile görüşerek kadroya en az bir merkez orta saha oyuncusunun daha eklenmesini istedi. Bu ismin Rade Krunic olması adına çaba harcanıyor. Bunun yanı sıra, yabancı kaleci transferinin bitmesi adına da çaba gösteriliyor.

fenerbahce iki oyuncunu transferini bitirebilmek icin fred ve edin dzekodan yardim istedi 3buyukler

Bosnalı Oyuncuyu İkna Etmek Adına Devreye Edin Dzeko Girdi

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe kadrosunu Fred gibi son derece tecrübeli bir merkez orta saha ile takviye etti. Fakat, İsmail Kartal, bilhassa altı numarada forma giyebilecek bir ismin kadroya katılmasını istiyor. O ismin de Rade Krunic olması için yönetime baskı yapıyor. Rade Krunic, Milan yönetimi ve teknik ekibinin çok beğendiği bir isim! Bu oyuncunun Milan’dan ayrılmasına kolay kolay izin verilmeyecek.

Rade Krunic, Fenerbahçe’de oynamaya sıcak bakıyor. Sarı lacivertli takım hakkında bilgi almak adına aynı ülkenin vatandaşı olduğu Edin Dzeko ile görüşüyor. Hatta, yönetimin Rade Krunic’i ikna etmesi adına Edin Dzeko’dan yardım istediğine ve her iki oyuncunun minimum üç defa görüştüğüne dair iddialar mevcut! Fenerbahçe, oyuncu ile anlaşma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacak. Ancak, Milan’ı ikna etmek pek kolay değil!

Fenerbahçe, çok uzun süre önce Rade Krunic için Milan’ın kapısını çaldı. Oyuncu için ilk etapta kulübüne 4 milyon Euro önerildi. Milan, söz konusu öneriyi kesin bir dille reddetti. Fenerbahçe, teklifini 7 milyon Euro’ya çıkardı. İtalyan kulübü, Fenerbahçe’nin yapmış olduğu son teklifi düşünüyor. Tarafların en kısa süre içerisinde anlaşmaları muhtemel!

Dominik Livakovic Bilmecesi Bir Türlü Çözülemiyor

fenerbahce iki oyuncunu transferini bitirebilmek icin fred ve edin dzekodan yardim istedi 3buyukler

Yeni sezona yeni bir kaleci ile başlamak isteyen Fenerbahçe’nin hedefindeki isim Dominik Livakovic! Dinamo Zagreb, oyuncu için kapıyı 10 milyon Euro’dan açmıştı. Fenerbahçe ise teklifini arttırarak 9 milyon Euro’ya çıkartmıştı. Taraflar söz kesmişlerdi. Oyuncu Fenerbahçe’ye gelmeye fazlasıyla sıcak bakıyordu. Aradan aylar geçti. Dominik Livakovic’e bir Suudi Arabistan kulübü talip oldu. Bu kulübün yapmış olduğu teklif, bilhassa oyuncunun menajeri için bir hayli cazipti. Menajer, Dominik Livakovic’i Suudi Arabistan’a götürmeye çalışıyor. Bu durum, Fenerbahçe’nin planlarını alt üst etti.

Başkan Ali Koç, fazla naz aşık usandırır diyerek Dominik Livakovic transferini askıya aldı. Farklı kaleciler, Fenerbahçe’nin gündemine girdi. O isimlerden birisi de David de Gea! İspanyol kaleci, Manchester United’dan ayrıldı. Çok uzun süreden bu yana boşta! Real Madrid’den ve Suudi Arabistan’dan istediği teklifleri alamadı. Fenerbahçe, önümüzdeki günlerde David de Gea ile görüşmeyi hedefliyor. Oyuncuya yıllık 6 milyon Euro önerilecek. Bunun yanı sıra, oyuncuyu ikna etmek adına devreye Fred girecek. Fenerbahçe, David de Gea için şansını sonuna kadar zorlayacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …