FENERBAHÇE İLE KRUSE ARASINDA SULAR DURULDU

Posted by

Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe Kulübü, Max Kruse ile tazminat mevzusunda anlaşmaya vardı. Uzun bir süredir tazminat davası ile her iki tarafı da hem yıpratan bununla birlikte etkileyen süreç sonucunda nihayete erdi ve karara bağlandı. Olayı anımsamak da yarar var.

Max Kruse Süper Lig’in dev kulüplerinden olan Fenerbahçe takımından tek taraflı olarak sözleşmesini fesih ederek takımdan ve İstanbuldan ayrılmıştı.

Sonraki süreçte Alman oyuncu Kruse Fenerbahçe’ye tazminat davası açtı. Açılan davanın ardından da Fenerbahçe alınan karara itiraz etti ve uzun bir süreç başladı.

Bir hayli süredir kamuoyunu işgal eden ve taraflar arasında yaşanan bu anlaşmazlık sürecinde Max Kruse her gün değişik açıklamalarda ve eski takımı sarı lacivertlileri suçlayan bir tavırla konuşuyordu.

Fenerbahçe tarafından sessizlik korunmuş ve hiçbir açıklama yapılmamış olsa da artık lüzumlu resmi açıklamaları yaparak taraftarlarına neler olup bittiğini söylemeyi bir borç bilmiştir.

Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe Kulübü, eski oyuncusu Almanı Max Kruse ile tazminat mevzusunda anlaşmaya vardığını duyurdu.

FENERBAHÇE’DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe’den meydana getirilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse içinde bir süredir gündemde olan ve üstüne reel dışı muhtelif spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, meydana getirilen görüşmelere istinaden bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır.

Max Kruse’ye bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar diler, anlaşmanın hem Max Kruse için hem de kulübümüz için hayırlı olmasını dileriz.

Camiamız ve kamuoyundan pek oldukça mevzuda yaratılan çeşitli spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmi açıklamalarını beklemelerini bir kere daha rica ederiz.”

NELER OLMUŞTU

Corona virüs salgını nedeniyle lige verilen pandemi içinde Fenerbahçeli futbolcu Max Kruse sözleşmesini tek taraflı olarak fesih ederek ülkesi Almanya’ya gitmişti.

Sarı-lacivertli yönetimin sunmuş olduğu teklifleri kabul etmeyen Kruse, ihtarname çekerek 3 aylık alacaklarının ödenmesini beyan ederek dosyayı FIFA’ya taşıdı.

Alman futbolcu, 7.5 milyon Euro dava açtıktan sonrasında Union Berlin‘e aktarma oldu. Karşı atağa geçen Fenerbahçe Kulübü ise yaşanmış olan süreçteki zararlarının giderilmesi için Kruse’ye 18 milyon Euro dava açmıştı. Alman basını Max Kruse’nin davayı kazandığını öne sürmüştü.

Comments are closed.