Fenerbahçe Kasasına 146.3 Milyon Euro Katarak Birinci Oldu

Süper Lig’de transfer sürecine imzasını atan Fenerbahçe, satmış olduğu isimlerle de en çok kazanan kulüp oldu. 135.6 milyon Euro gelir elde eden ezeli rakibi Galatasaray’ı geçen sarı lacivertli kulüp, Elvir Baljic, Vedat Muriqi, Moussa Sow ve Eljif Elmas kulübe en çok bonservis getiren isimler oldu.

Yeni sezonda gelenlerin olduğu gibi gidenlerin de olduğu süreçte, Fenerbahçe büyük bonservis getiren isimlerle en çok kazanan kulüp oldu. Elvir Baljic, Vedat Muriqi, Moussa Sow ve Eljif Elmas ise sarı lacivertli takıma en çok bonservis getiren isimler olarak kayıtlara geçti.

Dört büyük kulübün toplam kazancı 476.1 milyon Euro’yu bulurken, Vedat Muriqi!nin 17.5 milyon Euro karşılığında Lazio ekibine gitmesi ise sarı lacivertli kulübü ayağa kaldırdı.

13 Farklı Ülkeye 31 Futbolcu Satıldı

Allahyar’ı Ukrayna temsilcisi olan Zorya Luhanska ekibine 1.5 milyon Euro karşılığında kiralayan Fenerbahçe, son 10 yılın satış gelirlerinde ezeli rakibi Galatasaray’ı da geride bırakmış oldu.

146.3 milyon Euro’yu kasasına alan Fenerbahçe, 13 farklı ülkeye toplamda 31 futbolcu satışı gerçekleştirdi. Bu satışlara kadar zirvede yer alan Galatasaray ise 135.6 milyon Euro ile ikinci sırada yer aldı.

Sarı kırmızılı kulübe toplam 10.7 milyon Euro’luk fark atan Fenerbahçe, 2020-2021 sezonunda 19 milyon Euro’luk gelir elde etmiş oldu.

Güncel Yazılar

     

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …