3buyukler fenerbahce leandro paredes in pesine dustu 2

Fenerbahçe Leandro Paredes’in Peşine Düştü

Posted by

Sarı lacivertli kulüp Fenerbahçe, yeni sezona bomba gibi bir giriş yapacak. Fenerbahçe, şu ana kadar kadrosunu biri yerli, dördü yabancı olmak üzere beş futbolcu ile güçlendirdi. Buna ek olarak, Rodrigo Becao ve Dominik Livakovic’in de hafta içerisinde Türkiye’ye gelerek kendilerini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atmaları bekleniyor.

Fenerbahçe, bazı isimler ile de yollarını ayırdı. Enner Valencia ve Ezgjan Alioski, takımdan ayrılan isimler oldular. Bunun yanı sıra, Arda Güler, 20 milyon Euro karşılığında Real Madrid’e gitti. Buna ek olarak, geçtiğimiz sezon Braga’da kiralık olarak forma giyen Bruma, 6.5 milyon Euro karşılığında bu kulübe imza attı.

Bir diğer kiralık oyuncu Mergim Berisha’nın yeni adresi Augsburg oldu. Onlar da bu oyuncuyu Fenerbahçe’ye 4 milyon Euro ödeyerek kadrolarına kattılar. Fenerbahçe’de transfer çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Gündemdeki isimlerden birisi Leandro Paredes!

3buyukler fenerbahce leandro paredes in pesine dustu 1

Arjantinli Oyuncu ile Galatasaray da İlgileniyordu

Galatasaray, çok uzun süreden bu yana merkez orta saha arıyor. Teknik direktör Okan Buruk, geçtiğimiz sezonun son haftalarında kötü bir performans ortaya koyan Sergio Oliveira’nın yerinin iyi bir merkez orta saha oyuncusu ile doldurulmasını istiyor. Galatasaray’ın transfer etmek istediği isim Leandro Paredes! Bu oyuncunun transferi uzun süreden beri gündemde!

Galatasaray, bu oyuncu için kulübü Paris Saint Germain’e ilk etapta 3.8 milyon Euro önerdi. Ancak, Fransızlar, söz konusu teklifi kabul etmediler. Bunun üzerine teklif 6 milyon Euro’ya çıkarıldı. Paris Saint Germain, bu teklife evet dedi. Galatasaray’ın Leandro Paredes’e teklifi yıllık 2.75 milyon Euro oldu. Arjantinli oyuncu düşünmek için süre istedi.

Fenerbahçe Orta Saha Sorununu Leandro Paredes ile Çözmek İstiyor

3buyukler fenerbahce leandro paredes in pesine dustu

Sarı lacivertli kulüp de tıpkı Galatasaray gibi merkez orta saha arıyor. Aslında Fenerbahçe’nin kadrosunda birden çok orta saha oyuncusu bulunuyor. Willian Arao bu isimlerden birisi! Brezilyalı ön libero, geçtiğimiz sezon beklentileri karşılayamadı. Oyuncu ile çok sayıda kulüp ilgileniyor. Fenerbahçe, bu oyuncuyu elden çıkarmanın derdinde!

Durumu belirsizliğini koruyan bir diğer isim Miguel Crespo! Portekizli oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Fenerbahçe, ilk etapta oyuncuya yeni sözleşme önerecek. Ancak, Portekizli oyuncunun bu teklifi kabul etmek istemediği söyleniyor. Fenerbahçe yönetimi, bu oyuncuyu satış listesine koyacak.

İyi bir merkez orta saha arayan Fenerbahçe’nin gündemine giren son isim Leandro Paredes oldu. Arjantinli oyuncu ile irtibat kuruldu. Fenerbahçe, oyuncuya Galatasaray’a kıyasla daha yüksek bir yıllık ücret önerdi. Leandro Paredes, Temmuz ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde ne Fenerbahçe’ye ne de Galatasaray’a olumlu cevap verdi.

Arjantinli oyuncunun yakın çevresine Türkiye’de oynamak istemediğini söylediği iddia ediliyor. Oyuncu, ısrarlı bir şekilde Roma’nın kendisine teklif yapmasını bekliyor. Leandro Paredes’in hangi kulübe imza atacağını zaman gösterecek. Oyuncu, kararını ay sonuna kadar verecek.