Fenerbahçe, Medipol Başakşehir’den 3 Puanı 4 Golle Aldı

Posted by

Süper Lig’in 14. haftasında Fenerbahçe – Medipol Başakşehir mücadelesi bugün oynandı. Heyecanın bir an bile dinmediği karşılaşmaya hakem kararları damga vurdu.

Kadıköy’de oynanan mücadele saat 19.00’da başlarken maçı orta hakem Bahattin Şimşek yönetti. Mücadele 4-1 Fenerbahçe galibiyeti ile sonuçlanırken maçtaki kırmızı kartlar ve maçtan sonra yapılan açıklamalar tartışma yarattı.

Olaylı Maç, Olaylı Hakem

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir karşılaşmasından 4 golle ve 3 puanla sahadan ayrılırken Başakşehir kanadında ise maçtaki pozisyonlar ve hakem kararları konuşuluyordu. Fenerbahçe karşısında Kadıköy’de beklenmedik bir mağlubiyet alan Başakşehir bu maçta toplam 3 kere kırmızı kart gördü.

Fenerbahçe bu galibiyetle Süper Lig’de puanını 26’ya çıkartarak 3. sıraya yerleşti. Medipol Başakşehir ise şu anda 15 puanla 14. sırada bulunuyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut: Kasten hata yapıldığını düşünmüyorum.

4-1 tamamlanan Fenerbahçe – Medipol Başakşehir karşılaşmasında hakem Bahattin Şimşek kırmızı kartını Başakşehir için toplam 3 kere kullandı. Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk da kırmızı kart görenler arasındaydı. 70. dakikada Rafael Başakşehir’de kırmızı karttan oyun dışı kalırken 73. dakikada ise İrfan Can Kahveci kırmızı kart gördü. Başakşehir bu kararlardan sonra mücadeleye 9 kişi devam etti.

Karşılaşmadan sonra kameralar karşısına geçen Fenerbahçe tekdir direktörü Erol Bulut sahada kart kararlarından sonra gerginliklerin yaşandığını söyledi. Pozisyonlara saygı gösterdiklerini belirten Bulut hakemlerin kasten hata yaptıklarını düşünmediğini dile getirdi. Fenerbahçe’nin bu tarz şeyleri önceki haftalarda yaşadığını aktaran deneyimli teknik başkan Erol Bulut bundan sonrasının daha iyi olmasını diledi.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ: Biraz Allah korkusu varsa Bahattin Şimşek bu gece uyuyamaz.

Fenerbahçe tarafından pozisyonlara saygı duyuyoruz açıklaması yapılırken, Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ ise sert bir dille hakem Bahattin Şimşek’i eleştirdi. Karşılaşmadan çok hakemin öne çıktığını söyleyen Gümüşdağ, hakem Bahattin Şimşek’in 12. dakikada Gustavo’ya direkt kırmızı kartı VAR’da tecrübeli bir hakem olmasına rağmen gösteremediğini belirtti.

Normalde mağlup olduğu maçlarda konuşmadığını söyleyen Gümüşdağ,  hakemin maçı oradan alıp diğer tarafa verdiğini aktardı. Sinir uçlarının adeta koptuğunu söyleyen Başakşehir başkanı MHK’ye ve TFF’ye seslenerek bu durumun sorgulanması gerektiğini dile getirdi.

Tartışmalı Karşılaşmanın İlk 11’leri

Fenerbahçe: Altay Bayındır, Nazım Sangare, Tisserand, Serdar Aziz, Novak, Gustavo, Mert Hakan, Caner Erkin, Sinan, Thiam ve Ademi.

Başakşehir: Volkan Babacan, Rafael, Epureanu, Skrtel, Hasan Ali, Mahmut, İrfan Can, Aleksic, Deniz Türüç, Chadli ve Crivelli.

Comments are closed.