Fenerbahçe Rüya Gerçek Oldu

Posted by

Dünyaca ünlü orta saha oyuncusu Mesut Özil, Fenerbahçe’de! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yönetime geldikten sonra sarı lacivertlilerin dilinden düşmeyen Mesut Özil’in transfer dedikoduları 2020 yılının son 15 gününe damga vuran haberlerden biri olmuştu. 2021 yılının ilk günlerinde spor camiasında bu konuya olan ilgi giderek arttı.

Gerek Fenerbahçe yöneticilerinin demeçlerinden gerek ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın konuşmalarında yer alan mesajlardan anlaşıldığı üzere Mesut Özil bir gün Fenerbahçe forması giyecekti. Fakat Mesut’un Arsenal ile olan ve 2021 Haziran ayında sona erecek olan sözleşmesi tarafların elini kolunu bağlıyordu.

16 Ocak Cumartesi günü Arsenal kulüp binasında, Mesut Özil, menajeri ve Arsenal’li yöneticiler arasında gerçekleştirilen görüşme sonrası yıldız futbolcunun sözleşmesi tam 8 milyon Euro maaş hiçe sayılarak karşılıklı olarak feshedildi.

Twitter’da Gündem Oldu

Mesut Özil ile Arsenal arasında gerçekleştirilen sözleşme feshinin ardından Fenerbahçe resmi Twitter hesabından paylaşılan bir tweet, Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferini duyurur nitelikteydi.

Tweet’te ünlü şarkıcı Tarkan’ın “Gül Döktüm Yollarına” şarkısında geçen bir dize yer alıyordu: ‘Gel Gündüzle Gece Olalım…’.  Tweetin sonunda bir tane kum saatinin yer alması taraftarların heyecanlı bekleyişini iyice arttırmıştı.

Bu tweetin ardından Mesut Özil’in resmi hesabından Fenerbahçe’nin tweeti alıntılanarak bir tweet daha atıldı ve bu tweette sarı ve lacivert renklerinde iki kalp ve tıpkı Fenerbahçe’nin tweetinde yer aldığı gibi bir kum saati yer alıyordu.

16 Ocak Cumartesi akşamı 19.07-19.25 saatleri arasında gerçekleşen karşılıklı bu tweetleşme sonucu Dünya yıldızının Fenerbahçe’ye transferi kesinleşmiş oldu.

Ayrıca Fenerbahçe taraftarlarının Mesut Özil’in tweetine göstermiş olduğu etkileşim sayısı açısından da bir rekor kırıldı.

Daha önce 531 bin like ile ‘Dünyanın En Çok Like Alan Spor İçerikli Tweet’i’ Cristiano Ronaldo’nun Juventus’a transferi sonrası atmış olduğu “Forza Juve” tweeti iken, artık bu rekor Mesut Özil ve Fenerbahçe taraftarlarına ait.

Sarı lacivert formaya gönül vermiş taraftarlar sadece 18 saat gibi kısa bir sürede 583 bin like atarak Mesut Özil’i bu alanda da zirveye taşıdılar.

Transferin Fenerbahçe’ye Faturası

Yabancı basındaki söylentilere göre sarı lacivetli kulüp ile Mesut Özil arasında 2,5+1 olmak üzere toplamda 3,5 yıllık bir sözleşme imzalanacak. Yıldız orta saha oyucusunun yıllık ücreti ise 5 milyon Euro olacak.

Comments are closed.