Fenerbahçe Saha ve Seyirci Avantajına Sahip

A Milli takımda 102 maçta oynayan Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan yarın gerçekleşecek Fenerbahçe – Galatasaray derbisini yorumladı. Özalan ‘’ Saha ve seyirci avantajı Fenerbahçe’de olacağı için Fenerbahçe’nin derbide daha avantajlı olacağı düşünülebilir. Ancak bu tarz derbi maçlarının sonucu hiçbir zaman baştan belli olmaz.” dedi.

Süper Lig 23. hafta maçlarından Fenerbahçe – Galatasaray derbisi yarın yapılacak. Büyük derbi için futbolseverler nefesini tutarken, takımlar hazırlıklarını tamamladı. A Milli takım maçlarında 102 kez forma giyen Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, ezeli rakiplerin derbisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kararlı Mücadele Eden Galip Gelir

Eski sporcu Özalan, derbi sonucunu tahmin etmenin son derece zor olduğunu belirterek “Ancak hangi takım atmosferi ve stresi yüksek bu maçta daha sakin kalırsa, hangi takım daha kararlı mücadele ederse, galip gelen taraf o olur.” değerlendirmesini yaptı.

Saha ve Seyirci Avantajı Fenerbahçe’de

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda 20 seneden beri galip gelemeyen Galatasaray ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Bu tabii ki Galatasaray camiasında ayrı bir stres yaratıyor. Saha ve seyirci avantajı Fenerbahçe’de olacağı için Fenerbahçe’nin derbide daha avantajlı olacağı düşünülebilir. Ancak bu tarz derbi maçlarının sonucu hiçbir zaman baştan belli olmaz.” ifadelerine yer verdi.

Oynayan Oyuncular Coşkusunu Taraftarla Bütünleştirmeli

Derbi sonucunda kazananın Türk futbolu olmasını vurgulayan Özalan, “Galatasaray ya da Fenerbahçe kesin kazanır ya da kaybeder diyemem. Bir takımın formda olması, diğer takımın formsuz olması bu tip derbi mücadeleleri için hiç önemli değildir. Bu karşılaşmalarda oynayan oyuncular coşkusunu ve duygusunu taraftarla bütünleştirdiği zaman, sakin kaldığı zaman kazanan taraf olmuştur.” şeklinde konuştu.

Derbide Eksik İsimler

Pazar günü gerçekleşecek büyük derbide Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu ve Luiz Gustavo, Galatasaray’da ise Mario Lemina sahada yer alamayacak. Derbideki eksik isimlerin oyun için önemli olduklarını dile getiren Alpay Özalan, “Lemina’nın da Emre’nin de Gustavo’nun da yerine oynayacak arkadaşları da en az onlar kadar kalitelidir. Ben Galatasaray’ın da Fenerbahçe’nin de bu futbolcuların eksikliklerini yaşayacağını zannetmiyorum.” dedi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

3buyukler ryan kent ingiltereye geri donmeye hazirlaniyor

Ryan Kent İngiltere’ye Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Fenerbahçe, geleceğe umutlu bakıyor. Sarı lacivertli takım, son olarak, Süper Lig’de Hatayspor ile karşı karşıya …