kapak 3

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal Yusuf Akçiçek’e Şans Vermeye Hazırlanıyor

Posted by

Fenerbahçe’de Trabzonspor maçının hazırlıkları başladı. 4 Kasım 2023 Cumartesi gününün programında yer alan Fenerbahçe – Trabzonspor maçına Ülker Stadyumu FB Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi ev sahipliği yapacak.

aaa

Sarı Lacivertli Takımda Stoper Krizi Baş Gösterdi

Fenerbahçe, 2023 – 2024 sezonuna dört stoper ile başladı. Udinese’den 8.31 milyon Euro karşılığında transfer edilen Rodrigo Becao, Strasbourg ile sözleşmesi sona erdiği için bedelsiz olarak kadroya katılan Alexander Djiku, takımın tecrübeli isimlerinden birisi olan Serdar Aziz ve gönderilmek istenmesine rağmen kulüp bulamayan Samet Akaydın, stoper rotasyonunu oluşturması beklenen isimlerdi. Buna ek olarak, normal şartlar altında sözleşmesi devam eden ancak Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanı dolayısıyla sözleşmesini dondurma kararı aldığı Luan Peres de kadroda idi. Brezilyalı stoper, ameliyat olduğu için sahalardan uzun süre ayrı kalacaktı. Ayrıca, ihtiyaç duyulduğu takdirde asıl pozisyonu sol bek olan Jayden Oosterwolde de stoperde görev yapabilirdi.

Serdar Aziz, geçtiğimiz günlerde sakatlık dolayısıyla bir operasyon geçirdi. Fenerbahçe’ye yakın olan spor muhabirleri, oyuncunun sahalardan 1.5 ay uzak kalacağını dile getirdiler. Buna ek olarak, Alexander Djiku da sakatlık sorunu ile mücadele ediyor. O da birkaç hafta sahalarda olmayacak. Pendikspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan Samet Akaydın ve Rodrigo Becao da Trabzonspor maçında forma giyemeyecekler. Tüm bu detaylar, Fenerbahçe’nin bordo mavili takım karşısında stoper sorunu yaşayacağını gösteriyor.

Rodrigo Becao Ocak Ayının Sonuna Kadar Forma Giyemeyecek

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Rodrigo Becao yaz transfer döneminde yüksek bir bonservis bedeli karşılığında Udinese’den Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Brezilyalı stoper, Fenerbahçe’nin şu ana kadar oynadığı maçların neredeyse tamamında forma giydi. Gösterdiği performans ile taraftarların gözüne girdi. Ancak, 27 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe’nin Pendikspor ile oynadığı maçta sakatlandı. İlk yarının son anlarında oyundan çıkmak zorunda kaldı. Yerini Jayden Oosterwolde’ye bıraktı.

Sarı lacivertli takıma yakın olan spor muhabirleri, Rodrigo Becao’nun sakatlığının ciddi olduğunu dile getirdiler. 27 yaşındaki stoperin Ocak ayının sonuna kadar forma giyemeyeceği söyleniyor. Aşil tendonu ile ilgili bir sıkıntısı olan deneyimli isim bir operasyon geçirebilir.

Fenerbahçe İsmail Kartal yusuf Ayçiçek

İsmail Kartal 17 Yaşındaki Stoperi Kadroya Almaya Hazırlanıyor

Fenerbahçeliler, Trabzonspor karşısında takımın forvet hattında kimin olacağını merak ediyorlar. Sol stoperde Jayden Oosterwolde’nin yer alması neredeyse kesin gibi! Bu oyuncunun partnerinin kim olacağına dair net bir tahmin yapmak mümkün değil! Adaylar arasında Mert Müldür ve Miguel Crespo yer alıyor.

Tüm bunlar yaşanırken sürpriz bir iddia ortaya atıldı. İsmail Kartal, U19 takımında forma giyen Yusuf Akçiçek’i A takıma almaya karar verdi. 25 Ocak 2006 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, uzun boyu ve güçlü fiziği ile dikkat çekiyor. Genç oyuncu, kendisine verilecek şansı en güzel şekilde kullanmak istiyor.