Cüneyt Çakır

Fenerbahçe Trabzonspor Mücadelesinin Hakemi

Posted by

Salı günü Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinin hakemi belli oldu. Cüneyt Çakır, iki ezeli rakibin mücadelesinde 4’üncü kez düdük çalmış olacak. Bu sezon ilk kez ikilinin maçını yönetecek olan tecrübeli hakem, şimdiye kadar ki oyunlarda 3 kez sarı lacivertlilerin 1 kez bordo mavililerin galibiyetini gördü. Bir kez de beraber ile sonuçlanan maça şahit oldu.

Uzun aranın ardından oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Fenerbahçe ve Trabzonspor ekipleri kozlarını paylaşacak. İki rakibin kozlarını paylaşacağı oyunun hakemi ise Cüneyt Çakır olacak.

Bugüne kadar 4 kez Fenerbahçe ve Trabzonspor maçını yöneten başarılı hakem, 3 kez sarı lacivertlilerin 1 kez de bordo mavililerin galibiyetine tanık oldu. Yöneticinin yer aldığı bir maç ise beraberlik ile sona erdi.

Sarı Kanaryanın 27 Galibiyetine Tanık Oldu

Türkiye Kupası’nın Yarı Final rövanşında karşı karşıya gelecek olan ikilinin Salı gün ki oyununa atanan hakemin Cüneyt Çakır olması ise heyecanlandırdı.

Bugüne kadar Sarı Kanarya’nın toplam 53 mücadelesinde yer alan Cüneyt Çakır, 27 galibiyet, 11 beraberlik ve 15 mağlubiyet gördü.

Öte yandan Fırtına’nın toplam 43 maçında görev alan hakem, 22 galibiyet, 11 beraberlik ve 10 kez de mağlubiyete tanık oldu.

Güncel Yazılar

Comments are closed.