Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi’ndeki Son Maçında Galibiyet Arıyor

Posted by

Sarı lacivertli takım; bu sezon uzun bir sürenin ardından katıldığı UEFA Avrupa Ligi’nde iyi bir performans göstermek istiyordu. Temsilcimiz kolay bir gruba düştüğü için avantajlı olarak gösteriliyordu. Fenerbahçe’nin grubunda Almanya’dan E.Frankfurt, Yunanistan’dan Olimpiakos ve Belçika’dan Royal Antwerp takımları bulunuyordu.

Herkes Fenerbahçe’nin bu gruptan rahat bir şekilde çıkacağını düşünüyordu. Fakat, temsilcimiz performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Fenerbahçe; gruptaki son maçında 9 Aralık 2021 Perşembe günü saat 20.45’te Almanya’nın E.Frankfurt takımı ile kendi sahasında karşılaşacak. Gelin, Fenerbahçe’nin gruptaki son durumuna yakından bakalım!

Sarı Lacivertli Takım Grubu Üçüncü Sırada Bitirmeyi Garantiledi

Temsilcimiz; gruptaki ilk maçında deplasmanda Almanya’nın E.Frankfurt takımı ile karşılaştı. Bu maçtan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. İkinci maçında kendi sahasında Yunanistan’ın güçlü takımlarından Olimpiakos ile karşılaştı. Herkesin galibiyet beklediği maçtan 3-0’lık yenilgiyle ayrılarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Üçüncü maçında kadrosunda Samatta ve Frey gibi eski Fenerbahçeli futbolcuları barındıran Royal Antwerp takımı ile karşı karşıya geldi. Bir penaltı kaçırdığı bu mücadeleyi 2-2 berabere tamamladı. Dördüncü maçında Royal Antwerp ile bu defa deplasmanda karşılaştı.

Bu maçı 3-0 gibi net bir skorla kazanarak gruptaki ilk galibiyetini aldı. Fenerbahçe; beşinci maçında Olimpiakos deplasmanına gitti. Fakat, bu maçı da 1-0 kaybederek gruptan çıkma ümitlerini sona erdirdi.

Fenerbahçe; beş maçta topladığı beş puan ile grubun üçüncü sırasında yer alıyor. Temsilcimiz; yoluna UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde devam edecek. Sarı lacivertli takım; gruptaki son maçında Frankfurt takımını yenerek taraftarlarını sevindirmek istiyor.

Temsilcimiz Fenerbahçe Maça Nasıl Bir Kadroyla Çıkabilir?

Fenerbahçe’nin maç öncesinde herhangi bir iddiasının olmadığını söyleyebiliriz. Ancak, aynı şey Frankfurt için geçerli değil! Alman takımı; beş maçta elde ettiği 11 puanla grubun ilk sırasında yer alıyor. Gruptan çıkmayı garantileyen Frankfurt’un son bir iddiası var.

Grubun ikinci sırasında bulunan Olimpiakos’un 9 puanı var. Son maçında deplasmanda Royal Antwerp ile karşılaşacak olan Olimpiakos bu maçı kazanıp Frankfurt’un puan kaybını bekleyecek. Bir başka deyişle, Frankfurt; grup lideri olmak adına Fenerbahçe’yi yenmeyi hedefliyor.

Fenerbahçe; Frankfurt karşısına rotasyonlu bir kadro ile çıkabilir. Kalede yine Berke Özer’in olması bekleniyor. Defansta Nazım Sangare, Tisserand, Serdar Aziz ve Novak yer alabilir. Merkez orta sahada Meyer, Mert Hakan ve İrfan Can forma şansı bulabilir.

İleri üçlüde Rossi, Berisha ve Pelkas’ın yer alma şansı bir hayli kuvvetli! Bunun yanı sıra, VitorPereira; Muhammed Gümüşkaya, Arda Kurtulan ve Arda Güler gibi genç oyunculara da şans tanıyabilir. Yine de Fenerbahçe’nin kendi seyircisi önündeki bu maçtan kötü bir sonuçla ayrılmak istemeyeceğini söyleyebiliriz.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki son maçında Almanya’nın Frankfurt takımını yenmesi ülke puanı adına da önem taşıyor.

Comments are closed.