Fenerbahçe Ve Galatasaray Derbi Sonrası Ceza Kurulu Yağmuru

Posted by

Süper Lig’de 23’üncü haftanın derbi karşılaşmalarından biri olan Galatasaray ve Fenerbahçe müsabakası, 20 senenin ardından sarı kırmızılı ekibin Kadıköy’deki galibiyeti ile sona erdi. Hem spor gündemine hem de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün gündemine bomba etkisi yaratan bu galibiyet, beraberinde pek çok ceza sevkine de sebebiyet verdi.

Süper Lig’in 23’üncü haftasında yaşanmış olan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi sonrasında yapmış olduğu açıklamalar ile gündeme gelen sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan da, sportmenliğe aykırı açıklama gerekçesi ile PFDK’ya sevk edilenler arasında yer aldı.

PFDK Ceza Kuruluna Sevk Sebepleri

Fenerbahçe, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’, ‘saha olayları’ ve ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ gerekçeleri ile, takımın Teknik Direktörü, Ersun Yanal, ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ve Fenerbahçe ekibinin yardımcı antrenörü Volkan Kazak da ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ile, futbolcu Deniz Türüç ‘kural dışı hareketi’, Sadık Çiftpınar ve Rodrigues ‘talimatlara aykırı hareketi’, Ozan Tufan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle ile PFDK’ya sevk edildi.

Comments are closed.