Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Derbi Öncesi Form Durumu

fenerbahce ve galatasarayin derbi oncesi form durumu 3buyukler

Süper Lig’in 24. haftasında Fenerbahçe, 6 Şubat Cumartesi günü kendi sahasında Galatasaray’ı konuk edecek. İki takım arasındaki bu derbi mücadelesine ev sahibi Fenerbahçe 48 puanla lider olarak çıkacak.

Konuk ekip Galatasaray’ın ise Fenerbahçe’nin hemen altında 45 puanı bulunuyor. İki takımın oynadıkları son maçlara bakıldığı zaman performans anlamında Fenerbahçe, rakibi Galatasaray’a göre daha iyi durumda.

Süper Lig’de oynadığı son 9 maçtan 8 galibiyet ve 1 beraberlik alan sarı lacivertli takım, oldukça başarılı bir seri yakaladı. Galatasaray ise Süper Lig’de son 4 maçını kazanmakla birlikte son 9 maçında 6 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. 

İç Saha ve Deplasman İstatistikleri

Süper Lig’de 23. Hafta geride kalırken Fenerbahçe, iç sahada toplamda 11 maçta sahaya çıktı. Sarı lacivertli takım kendi evinde oynadığı bu 11 maçtan 7 galibiyet, 1 beraberlik ve mağlubiyet aldı. Öte yandan sarı kırmızılı takımda kendi evinde 11 maç oynadı.

Sarı kırmızılı takım ise iç sahada oynadığı bu 11 maçtan 7 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Bir başka deyişle, Fenerbahçe iç sahada 22 puan toplarken; Galatasaray 24 puan topladı.

Deplasmanda ise Fenerbahçe, performans açısından ligin en iyi takımı konumunda yer alıyor. Deplasmanda 11 maçta sahaya çıkan sarı lacivertli takım, toplamda 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet almayı başardı.

Galatasaray ise deplasmanda 11 maçta sahaya çıktı ve 7 galibiyet ve 4 mağlubiyet aldı. Böylece Fenerbahçe dış sahada 26 puan toplarken; Galatasaray 21 puan aldı.

Atılan ve Yenilen Goller

fenerbahce ve galatasarayin derbi oncesi form durumu 3buyukler 2

Süper Lig’de 22 maçta sahaya çıkan Fenerbahçe, rakip filelere 45 gol atarken kalesinde 24 gole ise engel olamadı.

Galatasaray ise derbiye kadar oynadığı 22 maçta 46 gol atarken, kalesinde de 18 gol gördü. Fenerbahçe, attığı gollerin 21’ini yediği gollerin ise 14’ünü iç sahada yaşadı.

Galatasaray ise attığı gollerin 27’sini kalesinde gördüğü gollerin 6’sını iç sahada yaşadı. Deplasmanda ise Fenerbahçe, 24 gol atıp 10 gol yerken; Galatasaray 19 gol atıp 12 gol yedi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …