FENERBAHÇE VE TRABZONSPOR PFDK’YA SEVK EDİLDİ

Posted by

Süper Lig’in 27. Haftasında Trabzonsor’un ev sahipliğinde karşı karşıya gelen Trabzonspor ve Fenerbahçe PFDK’ya sevk edildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktörü Emre Belözoğlu talimatlara aykırı hareket nedeniyle sevk edilirken Trabzonspor, maçta yaşanan saha olayları nedeniyle sevk edildi.

Ali Koç Ve Emre Belözoğlu Covid-19 Tedbirleri Nedeniyle Sevk Edildi

27. haftada Trabzonspur’un ev sahipliğinde karşı karşıya gelen Trabzonspor ve Fenerbahçe maçı Fenerbahçe’nin 1-0’lik galibiyeti ile sonuçlanmıştır.

TFF, Trabzonspor ve Fenerbahçe maçında bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve sportif direktör Emre Belözoğlu’nu, Covid-19 pandemisi nedeniyle müsabakalarda uygulanması gereken tedbirlere ilişkin talimatlara aykırılık nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) sevk etti.

Koç ve Belözoğlu’nun soyunma odalarına inme nedeniyle sevk edildiği biliniyor.

Trabzonspor Saha Olayları Nedeniyle Sevk Edildi

Fenerbahçe Covid-19 talimatlarına aykırılık (soyunma odasına inme) nedeniyle sevk edilirken Trabzonspor ise saha olaylarından dolayı kurula gönderildi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’a ek olarak Ankaragücü’nde forma giyen Joseph Paintsil, Demir Grup Sivasspor’a oynayan Erdoğan Yeşilyurt ve Kasımpaşalı oyuncu Derrick Luckassen kural dışı hareketler nedeniyle, Medipol Başakşehirli oyuncu Uğur Uçar ise talimatlara aykırı hareketler yüzünden kurula gönderildi.

Tff 1. Lig’den Pfdk’ya Sevk Edilenler

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor, Adana Demirspor ve Giresunspor kulüpleri de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na gönderildi.

Giresunspor ise kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, kulüp görevlisi Ali Ahmet Ekiz, Özden Tütüncü ve Erhan Aksu kurula gönderilirken Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Bursaspor antrenörleri Mustafa Er ve Aykut Erdoğan ve Tuzlaspor görevlisi Seyfullah Üçgün de kurula sevk edildi.

COVİD-19 Talimatı (46. Madde) Ne Diyor?

Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesine göre müsabaka sırasında yedek kulübesinde bulunması gereken kişiler, hakemler, Müsabaka Güvenlik Amiri, TFF Güvenlik ve Akreditasyondan Sorumlu Temsilci, 1 kişi VAR görevlisi, 1 kişi yayıncı kuruluş saha içi görevlisi, ev sahibi kulüp Stadyum Müdürü ya da Genel Müdürü, akredite edilmiş özel güvenlik personeli olarak sınırlandırılmıştır. Soyunma odası koridorlarına ise sahada ve T Alanında bulunabilecek kişiler dışında başka kişilerin giriş çıkışları yasaktır.

Comments are closed.