3buyukler fenerbahce yine galip.jpg

Fenerbahçe Yine Galip

Posted by
3buyukler fenerbahce yine galip

Vitor Pereira’yı takımın başına getirdikten sonra Topuk Yaylası’nda kamp yapan ve pandemi nedeniyle Slovenya kampını iptal ettikten sonra hazırlıklarına İstanbul’da devam eden Fenerbahçe, üçüncü hazırlık maçında 2020-21 sezonunda Süper Lig’e veda eden Gençlerbirliği ile karşılaştı.

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki hazırlık maçı İlhan Cavcav Tesisleri’nde oynandı. 

Fenerbahçe, Gençlerbirliği’ni 4-0 mağlup etti ve üçüncü hazırlık maçında da galibiyet aldı. Fenerbahçe’nin gollerini 49. Dakikada Nazım Sangare, 59. Dakikada Ozan Tufan, 70. Dakikada Muhammed Gümüşkaya ve 79. Dakikada Miha Zajc kaydetti. 

Fenerbahçe, ilk hazırlık maçında Romanya 2. Lig ekiplerinden Csikszereda’yı 2-0, ikinci hazırlık maçında da Kasımpaşa’yı 4-1 mağlup etmişti. 

Kadrolar

3buyukler fenerbahce yine galip 1

Vitor Pereira yönetimindeki Fenerbahçe, maça kalede Berke Özer, defansta Mauricios Lemos, Steven Caulker ve Nazım Sangare orta alanda Nabil Dirar, Ozan Tufan, Jose Sosa, İrfan Can Kahveci ve Caner Erkin, ileri uçta ise Mert Halan Yandaş ve Mbwana Samatta on biriyle başladı. 

Fenerbahçe’de sakatlık geçiren Tanzanyalı forvet Mbwana Samatta, maçın 23. Dakikasında sakatlık yaşadı ve yerini 29. Dakikada Serdar Dursun’a bıraktı.

Fenerbahçe’de 46. Dakikada Nabil Dirar’ın yerine Attila Szalai, 63. Dakikada Ozan Tufan’ın yerine Muhammed Gümüşkata, Mert Hakan Yandaş’ın yerine Bright Osayi-Samuel, Nazım Sangare’nin yerine Miha Zajc, İrfan Can Kahveci’nin yerine Dimitrios Pelkas, Caner Erkin’in yerine Ferdi Kadıoğlu, Jose Sosa’nın yerine Luiz Gustavo, Steven Caulker’ın yerine Marcel Tisserand ve Mauricios Lemos’un yerine Filip Novak oyuna dahil oldu.

Metin Diyadin yönetimindeki Gençlerbirliği ise maça kalede Ramazan Köse, defansta Ömürcan Artan, Arda Kızıldağ, Metehan Mert ve Kerem Can Akyüz, orta alanda Aaron Tshibola, Dmytro Grechyshkin ve Rahmetullah Berişbek, ileri uçta ise Oleksandr Beliaiev, Kazenga LuaLua ve Sandro Lima on biriyle başladı. 

Gençlerbirliği’nde 57. Dakikada Ramazan Köse’nin yerine Ubeyd Adıyaman, Aaron Tshibola’nın yerine Musa Şahindere, Metehan Mert’in yerine Serdarcan Eralp ve Kerem Can Akyüz’ün yerine İlker Karakaş, 61. Dakikada Oleksandr Beliaiev’in yerine Mustafa Hüseyin Seyhan ve Sandro Lima’nın yerine Mert Kula, 67. Dakikada Arda Kızıldağ’ın yerine

Muhammed Bayır ve Kazenga LuaLua’nın yerine Sarp Ekinci, 73. Dakikada Rahmetullah Berişbek’in yerine Ömer Alper Tatlısu ve Ömürcan Artan’ın yerine Göktuğ Erdem, 79. Dakikada ise Dmytro Grechyshkin’in yerine Ahmet Arda Tuzcu oyuna dahil oldu.

İstatistik

3buyukler fenerbahce yine galip.jpg 1

Fenerbahçe, çektiği 13 şutta 5 isabet bulurken %87 pas isabetiyle oynadı. Gençlerbirliği ise Fenerbahçe kalesinde gönderdiği 4 şutta 2 isabet buldu ve %83 pas isabetiyle oynadı.