Fenerbahçe’de Altay Bayındır’ın Hataları Gündemde

Posted by

Süper Lig’in zirve isimlerinden biri olan Fenerbahçe’de sular durulmuyor. Milli araya zirve isim olarak giren Sarı Lacivertli ekip, milli arayı iyi değerlendirse de milli ara sonrası Süper Lig’in 9. Haftasında yenilgi almaktan kurtulamadı.

Spor Toto Süper Lig’in 9. Haftasında Trabzonspor ekibiyle aynı sahada buluşan Kanarya, karşılaşmadan 3-1 skoruyla mağlup ayrıldı ve zirveyi Trabzonspor ekibine kaptırdı.

Alamadığı puan ile de haftayı 3. Sırada ve 19 puan ile kapatan Sarı Lacivertli ekip, şu an Avrupa heyecanı için gün saysa da gündeminde çok farklı bir konu söz konusu…

Başarılı kaleci Altay Bayındır’ın yaptığı hataların nasıl Fenerbahçe’ye puan kazandırmadığı gündemde… Sarı Lacivertli kaleci Altay Bayındır’ın son Trabzonspor mücadelesinde yaptığı hata gözden kaçmazken yenilen gollerin sebebi olduğu öne sürüldü.

Özellikle Fenerbahçe’nin ikinci mağlubiyetini almasıyla ilk mağlubiyet de akıllara geldi ve bu noktada tüm gözler bir kez daha Altay Bayındır’a döndü.

Bu yolla Altay Bayındır’ın hataları yüzünden Fenerbahçe’nin toplamda 5 puan kaybetmesi gündeme oturdu.

Bu Sezon 2 Maçta Toplam 5 Puan Iskalandı

Süper Lig’deki emin adımlarla olan ilerleyişine devam eden Fenerbahçe, zirvedeki yerini Trabzonspor’a kaptırdı.

Kanarya’nın bir sonraki mücadelesi Avrupa arenasındaki Royal Antwerp ekibiyle olacak iken bir sonraki mücadelesi ise Süper Lig’in 10. Hafta mücadelesi için Aytemiz Alanyaspor ekibiyle olacak.

Sarı Lacivertli ekibin Avrupa arenasındaki 3. Grup maçı 21 Ekim Perşembe günü saatler 19:45’i gösterdiğinde başlayacak iken Süper Lig’in 10. Hafta mücadelesi 24 Ekim Pazar günü saatler 19:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Yoğun bir maç takvimi olan Kanarya’nın daha emin adımlarla ilerlemek istemesi, önceki maçlarındaki stratejilerini gözden geçirmesine sebep oldu.

Bu noktada ise file bekçisi Altay Bayındır en çok göze batan oyuncu olarak akıllarda kaldı. İstatistiklere göre Bayındır’ın hataları ile 2 maçta toplamda 5 puan kayıp yaşandığı ifade edildi.

Szalai’nin Altay’ı Yanıltması

Süper Lig’in 4. Haftasında Demir Grup Sivasspor ile oynanan mücadelede oyuncu Pedro Henrique’ye çalım atmak isteyen Altay Bayındır, ilk olarak topu kaptırdı ardından da penaltıya sebep oldu.

Demir Grup Sivasspor ise eline geçen fırsatı iyi değerlendirdi ve penaltıdan gol sesi çıkardı, skor eşitliği sağladı. Böylelikle de Kanarya bu sezon içindeki ilk puan kaybını yaşamış oldu. Ardından Trabzonspor ile olan mücadelede Altay’ın topu elinden kaçırması ile skor tablosu 1-1 eşitliğine geldi.

Ardından 2 gol sesi daha kalesinde duyan Sarı Lacivertli ekip, ikinci mağlubiyetini almış ve zirveyi kaptırmış oldu.

Karşılaşma Bakasetas’ın penaltısında hareketsiz kalan Bayındır’ın ise Szalai’yi dinlediği ve bu yüzden yerinden kımıldamadığı iddia edildi.

Maç esnasında Szalai’nin Altay’a direktif vermesiyle Altay’ın yerinden kımıldamadığı ve bu yüzden penaltıya karşılık vermediği ileri sürüldü. Altay Bayındır’ın sonraki mücadelelerdeki performansı şimdiden merak konusu…

Comments are closed.