Fenerbahçe’de Ayrılık Rüzgarları

Posted by

2020-21 sezonuna çok büyük umutlarla giren, ancak sezonu üçüncü sırada tamamlayıp hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe, 2021-22 sezonunda teknik direktör Emre Belözoğlu ile yollarını ayırıp yeni bir yapılanmaya gitmişti.

Teknik direktörlük koltuğuna Vitor Pereira’yı getiren sarı lacivertli kulüp, Portekizli teknik direktörün takımın başında olduğu dönemde büyük bir değişim yaşadı.

Temmuz ayında Fenerbahçe’nin başına geçen Vitor Pereira, kafasındaki sistemi sarı lacivertli takıma uydurmak için istediği transferleri yaptı.

Pereira, Fenerbahçe’nin başına geçtiği anda kadroda düşünmediği oyuncularla yolların ayırmasını sağladı. Fenerbahçe, Vitor Pereira’nın takımın başına geçmesinden sonra Harun Tekin, Nabil Dirar, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Papiss Cisse, Mbwana Samatta, Michael Frey, Mame Thiam, Kemal Ademi ve Ozan Tufan ile yollarını ayırdı.

Fenerbahçe’de Değişim Bitmedi

2021-22 sezonunun başında transfer edilen İngiliz savunmacı Steven Caulker da teknik direktör Vitor Pereira’nın sistemine uymaması nedeniyle resmi maça dahi çıkmadan sarı lacivertli takımdan ayrıldı. Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, takımdaki değişimi sürdürmek istiyor.

Vitor Pereira ile yeni bir futbol anlayışını ülkeye getirmeye çalışan Fenerbahçe, bu projenin temellerini atmaya Ocak ayında da devam etmeyi planlıyor.

Sarı lacivertli kulüğ, bu kapsamda bazı oyuncularıyla yollarını ayırabilir. Ocak ayında başlayacak olan devre arası transfer döneminde kaynak yaratmaya ihtiyaç duyan Fenerbahçe, Avrupa kulüplerinin ilgilendiği bazı oyuncularını satarak bu geliri yaratmayı hedefliyor.

Sarı lacivertli takım, Vitor Pereira’nın takımda düşünmediği oyuncularla da yollarını ayırmayı planlıyor.

Fenerbahçe’den Ayrılacak Oyuncular

Fenerbahçe, Ocak ayında takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili bir liste hazırladı. Ancak bu listenin 2021-22 sezonu yaz transfer dönemindeki gibi olmayacağı öğrenildi. Fenerbahçe, bazı oyuncularla yollarını ayıracak ancak bu, kadroda düşünülmeyen ve ayrılmasına müsaade edilen oyuncular gibi olmayacak.

Sarı lacivertli takım, devre arasında yollarını ayıracağı oyuncuların birkaç tanesi hariç hepsinden gelir elde etmeyi planlıyor.

Sarı lacivertli kulüpten ayrılacak isimlerin başında Sinan Gümüş geliyor. 2020-21 sezonunun başında transfer edilen Sinan Gümüş, sezon öncesi kampından sonra teknik direktör Vitor Pereira’nın aldığı kararla kadro dışı bırakılmıştı.

Sarı lacivertli takımın savunma oyuncuları, Avrupa kulüplerinin radarında. Fenerbahçe, bu oyuncular için Avrupa kulüpleri ile görüşmelerine devam ediyor. Sarı lacivertli kulüp, beklediği bonservis bedelini elde etmesi halinde bu oyuncuları satmaya sıcak bakıyor.

Sarı lacivertli kulüpte Avrupa’ya transfer olması beklenen isimlerin başında Altay Bayındır geliyor. 23 yaşındaki file bekçisinin İngiltere Premier Lig takımlarından Newcastle United’ın gündeminde olduğu öğrenildi. Altay için kapıyı 20 milyon eurodan açan Fenerbahçe, bu teklifin gelmesi halinde oyuncunun ayrılmasına izin verecek. Fenerbahçe’den ayrılması gündemde olan bir başka isim de Attila Szalai. EURO 2020’den sonra Avrupa kulüplerinin ilgilenmeye başladığı Szalai de Atletico Madrid ve Sevilla’nın radarında.

Fenerbahçe, Attila Szalai için de kapıyı 20 milyon eurodan açtı. Sarı lacivertli kulüpte Avrupa’ya transferi söz konusu olan isimlerden biri de genç oyuncu Arda Güler.

16 yaşındaki yıldız adayıyıla ilgilenen kulüpler arasında Club NXT’nin olduğu ve Arda’nın Belçika’ya transferi için görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Comments are closed.