FENERBAHÇE’DE AYRILIKLAR BAŞLIYOR

fenerbahcede ayriliklar basliyor 3buyukler

2019 – 2020 sezonunun sonundan 2020 – 2021 sezonun başına kadar birçok isim transfer gerçekleştiren sarı lacivertli ekip, 2020 – 2021 devre arası transfer sezonunda da kadrosuna önemli transferler yaptı.

Fenerbahçe’nin 2019 – 2020 sezonu sonunda ve 2020 – 2021 sezonu devre arasında yaptığı toplam transfer sayısı 21 olarak göze çarpıyor.

Bu süreç içerisinde takımdan gönderilen oyuncu sayısı da çok olmasına rağmen Fenerbahçe’nin kadrosunda 29 futbolcu bulundurarak derin bir kadro yapısına sahip durumda bulunuyor.

Özellikle Ali Koç’un kulüp başkanı olmasının ardından takıma transfer edilen ve takımdan gönderilen oyuncuların sayısında bir hayli artış gözlenirken, şubat ayının başına kadar kadroda düşünülmeyen oyunculardan iki veya üç tanesi ile yollar ayrılacak.

İçinde bulunduğumuz ara transfer döneminde önemli isimlere imza attırarak rakiplerine korku salarak dikkatleri üzerine çekti.

Ancak bu transferlerin bir sonucu olarak kadrodaki şişkinlik, Erol Bulut’un bazı futbolcuların gönderilmesi yönünde karar kılması ile sonuçlandı.

Son iki transfer sezonunda 21 yeni futbolcu ile anlaşma sağlayan sarı kanaryada kadroya altyapıdan dahil edilen futbolcular hariç tam yirmi dokuz oyuncu bulunuyor.

PEROTTİ MESELESİ

Ameliyatı gerçekleşen ve yapılan tetkiklerde en iyi ihtimalle 4 aylık bir süreç boyunca takımdan ayrı kalacak olan Arjantin uyruklu oyuncu Diego Perotti İstanbul’a döndü.

32 yaşındaki Arjantinli yıldız oyuncunun mukavelesinin feshedilmesi için şartlar üzerine görüşme yapılırken, oyuncu ile henüz anlaşmaya yakın bir zemin kurulamadı.

Diego Perotti’nin takımda kalmak ve önümüzdeki sezon taraftara kendisini sevdirmeyi, bu yüzden takımda varlığını sürdürmeyi talep ettiği belirtildi.

3 OYUNCUNUN DURUMU

fenerbahcede ayriliklar basliyor 3buyukler 2

Kadroda istenmeyen ve kadro dışı olan Nabil Dirar konusunda eski kulübü Club Brugge ile yeniden anlaşmaya vardığı dedikoduları basında yer alsa da henüz resmi bir mukavele imzalanmış değil.

Gideceği kulüp açısından henüz netlik olmasa da Faslı futbolcunun Fenerbahçe ile yollarının ayrılması an meselesi olarak görülüyor.

Ayrılık haberlerinin geçtiği diğer isimler ise Lemos, Cisse ve Ademi takımla çalışmalarını sürdürüyor. Lemos’un takımdan ayrılmamak konusunda ısrarcı olduğu ve yakın zaman içinde performansını üst seviyeye çıkaracağını teknik ekibe aktardığı bildirildi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …