FENERBAHÇE’DE EMRE İŞ BAŞINDA

Posted by

Geçtiğimiz sezon gayri resmi, bu sezon resmi olarak Fenerbahçe’nin sportif direktörlüğünü üstlenen ve başta Mesut Özil, İrfan Can Kahveci olmak üzere birçok futbolcunun sarı lacivertli forma giymesini sağlayan Emre Belözoğlu, bu kez rotayı İtalya’ya çevirdi.

‘Alo Vedat, Ben Emre Abin’

Geçtiğimiz sezon gayri resmi, bu sezon resmi olarak Fenerbahçe’nin sportif direktörlüğünü üstlenen ve başta Mesut Özil, İrfan Can Kahveci olmak üzere birçok futbolcunun sarı lacivertli forma giymesini sağlayan Emre Belözoğlu, bu kez rotayı İtalya’ya çevirdi.

Emre Belözoğlu geçtiğimiz günlerde sürpriz bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Sezon başında Lazio’ya transfer olan fakat geçtiğimiz aylarda Lazio’da istediğini bulamayan Vedat Murique’in transferi için 41 yaşındaki futbol adamı devreye girdi. İşte Emre Belözoğlu ve Vedat Murique arasında gerçekleşen görüşmenin detayları…

Kapımız Sana Sonuna Kadar Açık

İtalya Serie A’da Lazio takımının gol yollarında en büyük umutlarından biri olan Vedat Murique bu sezon kendisinden istenileni bir türlü veremedi.

Fenerbahçe’nin de gol yollarında sıkıntılar yaşaması nedeniyle Emre Belözoğlu Vedat Murique ile iletişime geçti ve başarılı futbolcunun Lazio’dan ayrılması durumunda sarı lacivertli kulübün kapısının kendisine her zaman açık olduğunu belirtti.

Sezon başında 18,5 milyon euro karşılığında Lazio’ya transfer olan ve şu anki Fenerbahçe kadrosunun maddi mimarlarının başında gelen Vedat Murique İtalyan takımına uyum sağlamakta bir türlü başarılı olamadı.

Başta ailesi ve Laziolu taraftarlar olmak üzere tüm sevenlerini hayal kırıklığına uğratan Kosovalı yıldız için Emre Belözoğlu elinden geleni yapacağını söyledi. Ayrıca Vedat’ın yaşadığı sakatlıkların da oynadığı futbolu önemli derecede etkilemesi oyuncuyu derinden üzdü.

Ali Koç Da Tamam Dedi

Yabancı basında geçtiğimiz günlerde sezon sonunda Lazio takımının sezon sonunda Vedat ile yollarını ayıracağı haberleri çoğalmıştı.

Bu haberler doğrultusunda yaptığı açıklamalardan birinde Vedat Murique’in her zaman sarı lacivertli camianın bir elvadı olduğunu ve İtalya’dan ayrılması durumunda Fenerbahçe kapılarının Vedat için her zaman açık olacağını belirten Ali Koç, Kosovalı yıldız için sinyal verdi.

Fenerbahçe’ye olan transfer dönemi sancılı ve rekabet dolu gerçekleşen Murique, skora sağladığı katkıların yanı sıra maddi olarak katkılarının Ali Koç için yadsınamaz derecede olduğu açık.

Bu nedenle oyuncunun tekrar Fenerbahçe forması giymesi, başta Fenerbahçe Başkanı Ali Koç için sonra da tüm Fenerbahçeli taraftarlar için çok sevindirici bir haber olacak.

Comments are closed.