Fenerbahçe’de Gerginlik Devam Ediyor

fenerbahcede gerginlik suruyor 3buyukler

Spor Toto Süper Lig’in 26. Haftasında sahasında Göztepe’yi ağırlayan ve ev sahipliği yaptığı maçtan 1-0 mağlup ayrılan Fenerbahçe’de gerginlik büyüyor.

Ziraat Türkiye Kupası, Galatasaray Derbisi ve Göztepe mağlubiyeti derken Fenerbahçe’de sabırlar zorlanıyor. Sarı lacivertli takımın kötü futbolunun hesabı ise teknik direktör Erol Bulut’a kesildi.

Sahasında ezeli rakibine yenildikten sonra sarı lacivertli takım Christoph Daum ile görüştüğü ortaya çıktı. İzmir temsilcisi Göztepe’ye karşı aldığı yenilgi sonrasında Fenerbahçe’de şok bir iddia gündemi derinden sarstı.

Yönetimin ismi Erol Bulut’un yerine geçen Christoph Daum ile iki hafta önce temasa geçtiği iddia edildi. Basında çıkan iddialara göre Fenerbahçe, Galatasaray yenilgisi sonrasında Alman Hoca ile bağlantıya geçti.

Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Adamı

Derbiden iki gün sonra 8 Şubat’ta resmi olmayan yollar ile Christoph Daum ile görüştüğü belirtildi. Tecrübeli hoca bu nedenle 2 haftadır Fenerbahçe’nin tüm maçlarını mercek altına aldı.

Christoph Daum’un takımın artı ve eksikleri ile ilgili rapor bile hazırladığı iddia edilmişti. Alman teknik adamın hem Türkiye hem de Fenerbahçe’yi özlediği ve geri dönüş yapmak için sabırsızlıkla beklediği biliniyor.

Takvim’de yayınlanan habere göre 3 yılı aşkın bir süredir herhangi bir takımda görev almayan Christoph Daum’un, Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı olduğu ve hiçbir şart sunmadan her türlü teklifi kabul edeceğini söyledi. Bu mesajını sarı lacivertli takıma ilettiği ve cevap beklediği iddialar arasında.

Christoph Daum, 11 yıl aradan sonra Fenerbahçe’ye dönmeyi çok istediğini ancak Fenerbahçe yönetiminin hem Erol Bulut hem de yeni hoca konusunda kesin kararını vermediği biliniyor.

Kısaca Christoph Paul Daum

fenerbahcede gerginlik suruyor 3buyukler 2

Christoph Paul Daum Alman profesyonel futbol menajeri ve Romanya milli takımını en son yöneten eski bir oyuncu. Daum orta saha oyuncusu olarak oynadı ve Duisburg bölgesinden birkaç kulüpte yer aldı.

Kıdemli, kariyerine Hamborn 07 ve Eintracht Duisburg ile başladı, 1975’te 1. FC Köln’e katıldı ve 1980-81 Alman amatör futbol şampiyonasını kazanan yedek takımın bir parçası oldu. Menajer olarak Almanya, Türkiye ve Avusturya kulüpleriyle sekiz kupa kazandı.

Daum, futbol kariyerine 1971 yılında Hamborn 07 ile gençlik liginde başladı. 1972’de Eintracht Duisburg’a ve ardından 1975’te 1. FC Köln’e transfer oldu ve burada emekli olana kadar amatör ligde oynadı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …