Fenerbahçe’de Kaos Hâkim

Posted by

Süper Lig’in Sarı Lacivertli takımı Fenerbahçe Erol Bulut sorunu nedeniyle meşgul olmaya devam edecek gibi görünüyor. Gaziantep mağlubiyetinin ardından hedef tahtasına oturan Erol Bulut ile alakalı Sarı Lacivertlilerin yönetimi de ön kararını vermiş durumda.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve ekibi, Medipol Başakşehir karşılaşması ile başlamış olacak sıkıntılı süreçte teknik kadro ile alakalı nasıl bir yaklaşım göstermesi gerektiğini belirledi.

Erol Bulut belirsizliği devam ediyor

Süper Lig’de son 6 haftada 4 mağlubiyet alan Sarı Lacivertlilerde arka arkaya istenmeyen sonuçlar alınmaya devam ediyor. Son olarak Gaziantep mücadelesinde de sahadan 3-1 yenik ayrılan sarı-lacivertli takımda teknik patron Erol Bulut’un geleceği belirsizliğini sürdürüyor.

Ciddi halde eleştiri alan genç teknik direktörün geleceği merak konusu. Fenerbahçe Yönetimi de gidişattan hoşnut değil. Ancak alınacak köklü bir değişiklik kararı bütün sezonu kaybettirmesi söz konusu.

Bu nedenle idare ilk devrenin sonuna kadar bekleyip sonrasında bir karar vermeyi hedefliyor. Mevcut şartlarda yerli teknik direktör havuzu Fenerbahçe için çok daraldı. Erol Bulut’un takımın başında yer almasındaki etkenlerden biri de esasen buydu.

Bulut’un olası bir ayrılığı sonrası yerli bir teknik direktör bulmak basit değil. Yabancı teknik adamda da klasik sıkıntı olarak ekibi ve ligi tanımama durumu ortaya çıkabilir.

Ligin öncekilerden daha da uzun olması ve oynanan istenmeyen futbola rağmen takımın puan olarak zirveye yakın olması sebebiyle yönetim biraz daha durumun toparlanmasını beklemek istiyor.

Ayrıca dönem arası transfer döneminde de lüzumlu takviyeler yapılacak. Sarı-lacivertliler adına Gaziantep maçının ikinci yarısı ümit verdi. Takım daha önceki maçlarda geriye düştüğünde lüzumlu reaksiyonu veremiyordu.

Son Gaziantep maçında ise ikinci yarı etken oynayan bir ekip vardı. Yönetimin mevcut ekip ve teknik heyete birazcık daha vakit vermesindeki temel nedenlerinden biri de bu oldu. 2018-2020 arası 24 aylık müddette Fenerbahçe tam 47 değişik futbolcu getirdi.

Buna rağmen istenen düzeye ulaşılamadı. Her ne kadar Muriç ve Eljif Elmas gibi isimlerden 35 milyon euroya yakın para kazanılsa da takıma katılan futbolculardan bir türlü üst seviye verim alınamadı. Gelinen noktada Ocak 2021’de yine transferler yapılması düşünülüyor.

Savunmaya çare aranıyor

Özellikle savunma hattı ve kanatlara takviyeler yapma nedeniyle araştırmalar yapılıyor. Fenerbahçe’de 24 aylık süreçte ilkin Damien Comolli bu sezon da Emre Belözoğlu ile sportif direktörlük sistemi devam ediyor.

Her iki ismin görevde olduğu transfer dönemlerinde takıma katılan stoper transferleri bir türlü başarı bulamadı.

Comolli döneminde gelen Zanka, Reyes ve Rami benzer biçimdeki isimler katkı sağlayamadan ayrıldı.

Bu sezon kadroya dahil olan Tisserand ve Lemos da son haftalarda ciddi eleştirler alan, yaptığı hatalarıyla takımın saha neticelerini doğrudan etkileyen isimler oldu.

Comments are closed.