Fenerbahçe’de Koltuğun Son Adayı Roberto Carlos

Posted by

Çok büyük hayallerle başladığı 2021/2022 sezonunda takımın başına ikinci kez getirdiği Vitor Pereira ile hayal kırıklığı yaşayan ve 17’inci haftada oynanan Beşiktaş maçından sonra Portekizli teknik direktörle yollarını ayıran Fenerbahçe’de gündemin ana maddesi yeni teknik direktör.

Gösterdiği başarısız performans nedeniyle taraftarlar tarafından çok ciddi protestolara maruz kalan ve istifası istenen Ali Koç’un belirlediği adaylar ile alakalı olumsuz gelişmeler yaşanırken, Yeni Malatyaspor maçında takımın gösterdiği performans sonrası yıldız oyuncuların direktifleriyle sezonu tamamlama düşüncesi de rafa kalktı.

Ali Koç’un 2022 senesini Fenerbahçe Başkanı olarak tamamlayabilmesi için takıma net bir golcü transferi yapması ve başarıya taşıyabilecek bir teknik direktörle anlaşması şart olarak gösteriliyor. Bu bağlamda birçok oyuncu ve teknik direktörle görüşen Fenerbahçe’nin gündemine gelen son ismin Roberto Carlos olduğu iddia ediliyor.

Ali Koç’un Başkanlığı Sallantıya Girdi

20 sene süren Aziz Yıldırım başkanlığının sonunu getiren ve çok büyük hayallerle Fenerbahçe Başkanı seçilen Ali Koç, geçen 4 seneye yakın süre içerisinde camiada büyük hayal kırıklığı yarattı. Fenerbahçe Başkanlığı sürecinde pek çok kez teknik direktör değiştiren, çok fazla transfer yaparak takım kimyasını bozan ve başarıya dair verdiği sözleri tutamayan bir başkan olarak gösterilmeye başlanan Ali Koç, kısa vade içinde taraftarı memnun edemezse başkanlığı sona erebilir.

Geçtiğimiz sezon takımın başına getirilen Erol Bulut ile yollarını geç ayırmakla, Erol Bulut sonrası sahaya inen Emre Belözoğlu’nu takımda tutmayarak hata yapmakla ve bu sezon takımın başına uygun olmayan bir teknik direktör getirip takımda tutmakla suçlanan Ali Koç, baskılara dayanamayıp 17’inci haftada Vitor Pereira’yı göndermişti.

Uzun bir süreden bu yana Fenerbahçe’nin oynadığı maçlarda takımı desteklemek için tribünde yer alan taraftarlar tarafından ağır protestolara maruz kalan Ali Koç için tehlike çanları çalarken, bu sıkıntılı süreçten çıkmak için 2 adım atılması gerektiği belirtiliyor: İyi bir teknik direktörle anlaşılacak ve net katkı sağlayabilecek bir golcü transfer edilecek.

Fenerbahçe’nin Teknik Direktör Listesi Kalabalık

Slaven Bilic, Joachim Löw, İsmail Kartal gibi pek çok ismin konuşulduğu Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un takımda forma giyen Mesut Özil, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş’ın teknik liderliğinde sezonun geri kalan 6 ayını tamamlamayı planladığı ancak tribünlerden gelen sert tepkilerin bu planın iptal olmasına neden olduğu iddia ediliyor.

Vitor Pereira ile yollarını ayırdıktan sonra Joachim Löw’ü teknik direktör, İsmail Kartal’ı da Löw’ün yardımcısı konumuna getirmek istediği ifade edilen Fenerbahçe’de Löw ile alakalı olumsuz gelişmelerden sonra rota yaz döneminde anlaşılan ancak Beijing Gouan’ın izin vermemesi nedeniyle takımın başına getirilemeyen Slaven Bilic’e dönmüştü. Ancak Slaven Bilic’in de konuyla alakalı olumsuz ifadelerde bulunması sonrasında başka alternatiflerin arayışına girdiği belirtilirken gündeme gelen ilk isim kulübün efsanesi Alex De Souza olmuştu.

Alex ile alakalı halen bir girişimde bulunulmadığı öğrenilirken, sezon sonuna kadar geçişi tamamlaması için 2.5 sene kulüpte forma giyen efsane sol bek ve şimdi Real Madrid’in futbol elçiliği ve kurumsal direktörlüğü görevini yürüten Roberto Carlos’un da gündemde olduğu iddia ediliyor.

Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde Türkiye’yi çok sevdiğini sıkça belirten ve futbolu bıraktıktan sonra ilk olarak Sivasspor sonrasında ise Akhisar Belediyespor takımlarında teknik direktörlük yapan Roberto Carlos’un olası bir teklife sıcak bakabileceği belirtiliyor.

Comments are closed.