Fenerbahçe’de Rafinha Sesleri

fenerbahcede rafinha seseleri 3buyukler

Önümüzdeki sezon için çalışmalarına devam eden Fenerbahçe, bir yandan kamp hazırlıklarını sürdürürken diğer yandan da kadro planlaması ve buna bağlı olarak transfer girişimlerini sürdürüyor. Bilindiği üzere sarı lacivertliler, gelecek sezon için özellikle forvet ve kanat mevkilerine transfer yapmak istiyor.

Her iki mevki için de istikrarlı ve skorer oyuncular arayan Fenerbahçe’nin transfer gündemine beklenmedik bir şekilde bir orta saha oyuncusu geldi. Hatırlanacağı üzere Paulinho ismi sarı lacivertlilerin gündeminde yer alırken bu oyuncunun dışında farklı bir isim daha ortaya çıktı.

Fenerbahçe’de Son Durum

Fenerbahçe’de gelecek sezon yapılacak olan tüm hazırlıklar sürüyor. Bilindiği üzere sarı lacivertliler, transferde ne geçmek kalmak istiyor ne de aceleci davranmak istiyor. Fenerbahçe’nin en fazla oyuncuya sahip olduğu mevkilerden biri olan orta saha bölgesi için sürpriz bir isim gündeme geldi.

Bilindiği üzere sarı lacivertlilerde birkaç gün önce gündemde Paulinho yer alıyordu. Fakat taraflar arasında ilk görüşmede anlaşma sağlanamadı ve Fenerbahçe’nin hedefine bir başka oyuncu olan Rafinha geldi. Sarı lacivertli yönetim, bu futbolcu için geçen sezon formasını giydiği PSG ile görüşmelere başladı.

fenerbahcede rafinha seseleri 3buyukler 3

Fakat Fenerbahçe, Rafinha için henüz resmi bir teklif yapmadı ama PSG’nin sportif direktöründen bu futbolcu için bilgi alındığı duyuruldu. Ayrıca PSG, Liverpool’dan Wijnaldum’u transfer ettiği için artık Rafinha’yı kadrosunda düşünmüyor.

Rafinha’nın Forma Giydiği Kulüpler

Fenerbahçe’nin orta saha bölgesi için transfer listesinde yer aldığı iddia edilen futbolculardan olan Rafinha, futbolculuk kariyerine 2010 – 2011 sezonunda Barcelona’nın altyapısında başladı. 2013 – 2014 sezonuna kadar Barcelona’nın hem A hem de B takımında forma giyen Rafinha, 2013 – 2014 sezonunda ise bir başka İspanyol takımı Celta Vigo’ya transfer oldu. Burada 1 sezon oynadıktan sonra tekrardan eski takımı Barcelona’ya dönen Rafinha, 2017 – 2018 sezonunun ikinci sezonunda ise İtalya’nın Inter takımına gitti.

fenerbahcede rafinha seseleri 3buyukleru2

2018 – 2019 sezonunda Rafinha, eski takımı Barcelona’ya döndü. Ardından 2019 – 2020 sezonunda daha önceden formasını giydiği Celta Vigo’ya geri döndü. 28 yaşındaki Brezilyalı orta saha oyuncusu, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda Fransa’nın PSG takımında forma giydi. Geçen sezon burada 34 maça çıkan Rafinha, toplamda 6 asist yaptı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …