Fenerbahçe’de Teknik Direktör Belirsizliği Sürüyor

Posted by

Fenerbahçe’’de teknik direktör belirsizliği sürüyor… Geçtiğimiz Göztepe karşılaşmasında alınan beraberlik ve kötü oyun gerek taraftarların gerekse Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’u bir hayli sinirlendirdi.

Kayserispor karşılaşmasında son dakika gölüyle alınan beraberliğin ardından taraftarlar Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira’nın gitmesine kesin gözüyle bakarken, kulüp televizyonundan yapılan bir açıklamayla ‘Hocamıza güveniyor ve yolun sonunun şampiyonluk olduğuna dair inancımız tamdır.’ şeklinde yapılan açıklamayla Vitor Peraira’nın takımının başında olmasına karar verilmişti.

Bu kararın ardından derbide Galatasarayla karşılaşan Fenerbahçe yenik düşmesine rağmen derbide galip gelmişti. Derbi galibiyetiyle bir hava yakalaması beklenen Fenerbahçe’de beklenilen seri yakalanamayarak Göztepe ile berabere kalındı.

Kötü gidişata bir tülü engel olamayan Başkan Ali Koç önceden vermiş olduğu bu kararın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen son Göztepe karşılaşmasıyla alınan beraberlik sonucu hocanın takımda kalıp kalmayacağı konusu kamuoyunda merak uyandırmaya başladı.

Fenerbahçe’de Farrioli Sesleri!

Fenerbahçe’de gözler teknik direktör arayışında… Gürsel Aksel stadyumunda Göztepe’ye karşı alınan beraberlikle Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın koltuğu iyice sallanmaya başladı. Göztepe karşısında oynanan kötü futbol ve alınan beraberliğin ardından taraftarlar hem Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u hem de teknik direktör Vitor Pereira’nın takımdan gitmesini istiyor.

Başkan Ali Koç kurmaylarına ‘Bu takımı bir şekilde ayağa kaldırmamız lazım, bu ateşten gömleği giyebilecek teknik direktör çok az. Derhal takımı ayağa kaldırabilmek için harekete geçmeliyiz’’ dedi. Fenerbahçe’de alınan üst üste puan kaybı sonrasında lider Trabzonspor ile arasında ki puan farkı 12’ye yükseldi.

Taraftarlar sosyal medyada Ali Koç için istifa çağrısı yapılırken, Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira içinse çok ağır eleştirilerde bulundu. Derbi galibiyetiyle havaya giren sarı lacivertliler’in oyunda ki bu isteksiz ve tutuk halleri taraftarlarca tepki topladı.

Bu Ateşten Gömleği Kim Giyecek?

Fenerbahçe bir yandan sessizliğini korurken bir yandan da teknik direktör arayışlarına hız kesmeden devam ediyor. Medyada Almanya’nın eski teknik direktörü Joachim Löw, belirli dönemlerde Fenerbahçeyi çalıştırmış Cristoph Daum, bir dönem Fenerbahçe teknik direktörlüğü yapmış İsmail Kartal ve son olarak Karagümrük’te başarılı bir oyun ortaya koyan Francesco Farrioli gündemde.

Peki bu kargaşada bu ateşten gömleği bu isimlerden hangisi giyecek, yoksa başka bir isimle mi devam edilecek? Şuanki kaotik ortamda Fenerbahçe teknik direktörlüğünü yapabilecek kişi sayısı oldukça az.

Çünkü bu ortamda sakin kalabilmek, doğru karar verebilmek çok zor. Gelecek olan yeni teknik direktörün hem kendini taraftarlara ispat etmesi hem de takıma ne kadar sürede katkı verebileceği bilinmez.

Fenerbahçe pazar günün karşılaşacağı ligin son sıralarında bulunan Çaykur Rizespor’a olası bir puan kaybı teknik direktör Vitor Pereira’nın takımdan kovulmasına zemin hazırlayabilir.

Comments are closed.