Fenerbahçe’de Trabzon Sarsıntısı Devam Ediyor

Posted by

Lige iyi bir başlangıç yapan ve liderlik koltuğuna oturmayı da başaran Fenerbahçe’de 9. Haftada oynanan ve 3-1 mağlup olunan Trabzonspor maçının sarsıntıları devam ediyor. 23. Dakikada 10 kişi kaldıktan sonra oldukça zor bir maç geçiren Fenerbahçe’de, camia kırmızı kart başta olmak üzere hakemin birçok kararından şikayetçi olmuş ve Ali Şansalan’ın yönetimini operasyon olarak değerlendirmişti.

Zaman zaman tansiyonu çok yükselen maçtan sonra başkan Ali Koç, başkan vekili Erol Bilecik ile bazı oyuncuların açıklamaları Fenerbahçe’nin başını biraz daha ağrıtmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sert Açıklamalar Ceza Getirecek

Ali Şansalan’ın tartışmalı kararları nedeniyle tansiyonun iyice yükseldiği Fenerbahçe’de maç sonrasında yönetimden ve oyunculardan gelen açıklamalar Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından PFDK’ya sevk edilmişti.

Ali Koç’un ve Erol Bilecik’in maçtan sonra yaptığı ve Ali Koç’un kendisine ceza verilmesini gerektirecek bir ifadenin bulunmadığını iddia ettiği açıklamalar nedeniyle iki yöneticiye de hak mahrumiyeti ve para cezası verilmesi bekleniyor.

Ali Koç yaptığı açıklamalar nedeniyle, 21-60 gün arasında bir hak mahrumiyeti ve 25-135 bin TL arası para cezası ile karşı karşıyayken, başkan vekili Erol Bilecik’in de aynı madde üzerinden benzer oranlarda cezaya çarptırılması bekleniyor.

Trabzonspor maçı bitiminde taraftarlarla laf dalaşına giren ve hareket çektiği iddia edilen Altay Bayındır ise sportmenliğe aykırı bir davranışta bulunduğu için cezalandırılması beklenen oyuncular arasında. Altay’ın 1 ila 3 maç arasında bir ceza alması beklenirken, Milli kalecinin yerini de Berke Özer dolduracak.

Bununla birlikte Fenerbahçe’de ceza alması beklenen tek oyuncu Altay Bayındır değil. Maçtan sonra sosyal medya üzerinden hakemlere hakaret eden Bright-OsayiSamuel ciddi bir ceza alarak uzun bir süre formadan mahrum kalabilir.

En Ağır Ceza Osayi-Samuel’e

Fenerbahçe’nin Nijeryalı kanat oyuncusu Bright-OsayiSamuel, PFDK’dan ağır bir ceza alacak gibi görünüyor. Türk hakemlere sosyal medya üzerinden hakaret eden oyuncu, Altay Bayındır, Ali Koç ve Erol Bilecik’in cezalandırılacağı 36. Maddeden daha ağır cezaları kapsayan 41. Maddeye göre bir ceza alacak.

Direkt maç görevlisine hakaret ettiği için kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürmenin cezalandırılmasını içeren 41. Maddeye göre Bright-OsayiSamuel’e 3 ila 7 maç arasında bir ceza verilmesi bekleniyor. İyi bir yükseliş yaşadıktan sonra liderliği Trabzonspor’a kaptıran Fenerbahçe’de yaşanan bu gerilim sonrası alınacak tavrın ne olacağı da merak ediliyor.

Bilindiği üzere başkan Ali Koç, hakem Ali Şansalan başta olmak üzere hakemleri ve sistemi çok sert biçimde eleştirmiş, var olan düzenin yıkılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etmişti.

Tüm kulüplerin hakemlerden rahatsız olduğunu da belirten Ali Koç, taraftarı da müsterih olmaya ve Sabiha Gökçen’de takımı karşılamaya çağırmış, Koç’un bu açıklamaları futbol kamuoyunu da gerekli bulanlar ve tehlikeli bulanlar olarak ikiye bölmüştü.

Comments are closed.