Fenerbahçe’de Transfer Dönemi Devam Ediyor

Posted by

Sarı lacivertli takım devre arası transfer dönemini akıllıca geçirmek istiyor. Takımına gerekli gördüğü ve istediği isimleri eklerken ellinden çıkarmak istediği isimleri iyi fiyatlar ile çıkararak mali açıdan zora girmek istemiyor.

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut, son 3 maçtaki sistemden oldukça mutlu. Savunma odaklı giden sistem ile Erzurumspor maçında da devam edecek gibi görünüyor.

Taktik Aynı Değişmiyor

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut, son 3 maçtaki sistemden oldukça mutlu. Savunma odaklı giden sistem ile Erzurumspor maçında da devam edecek gibi görünüyor.

Süper Lig’de üst üste aldığı 3 galibiyet sonrasında ikinci sıraya kadar yükselen fenerbahçe son haftalarda oynanan defansif futbol eleştirileri ile spor gündeminden düşmedi. Fakat takımın teknik direktörü Erol Bulut’un bu sistemi değiştirmeye niyeti yok.

Sarı lacivertli takım, Alanyaspor maçında yüzde 70’in üzerinde topu rakibine bıraktı. Bu hareketi ile dikkat çeken Fenerbahçe oldu.

Maç sonrasında ise Çağdaş Atan, bizle daha çok kafaya kafaya oynamalarını ekliyordum sözleri ile Fenerbahçe’yi eleştirirken Erol Bulut’tan cevap gecikmedi.

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut ise skora baksın şeklinde Çağdaş Atan’a cevap verdi. Erol Bulut 11 Ocak Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile yapacakları maçta da aynı taktikleri kullanacaklarını belirtti.

Topa sahip olmak her zaman etkili sonuç çıkarmıyor öncelik gol atmak düşüncesine sahip olan Erol Bulut 90 dakika boyunca elde edilen skorun durumuna göre taktik değişikliğine gidebileceğini söyledi.

Fenerbahçe, Süper Lig’de kaybettiği İttifak Holding Konyaspor, Beşiktaş, Yeni Malatyaspor ve

Gaziantep FK maçlarında rakiplerinden daha fazla topla oynama yüzdesine sahipti. Sırasıyla

%52-48, %60-40, %65-35, %61-39. Kazandığı karşılaşmalarda ise rakiplerinden çok daha az

topla oynama yüzdesine sahipti. Çaykur Rizespor, Karagümrük, Göztepe ya da Başakşehir

maçlarında ise %2 ile %8 oranında daha fazla sahip olabildi.

Son Antrenmanlar Tamamlandı

Sarı lacivertli takımda Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçı için antrenmanlar devam ediyor. Samandıra’da hız kesmeden devam eden antrenmanlarda taktik çalışmaları gerçekleştiren sarı lacivertli takım 10 Ocak Pazar günü son hazırlıklarını tamamladı ve ardından Erzurum’a varmak üzere uçağa bindi.

Fenerbahçe kafilesi 11 Ocak Pazartesi günü maç ardından İstanbul’a bekleme yapmadan dönecek.

Comments are closed.