fenerbahcede xherdan shaqiri transferinde son durum 3buyukler min

Fenerbahçe’de Xherdan Shaqiri Transferinde Son Durum

Posted by
fenerbahcede xherdan shaqiri transferinde son durum 3buyukler

Fenerbahçe’de kamp sezonu devam ediyor. İlk kamp sezonunu Düzce’nin Topuk Yaylası’nda yapan ve oradaki antrenmanlar ile hazırlık maçlarını tamamlayan sarı lacivertliler, şu anda çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

Önümüzdeki günlerde ikinci kamp programı kapsamında Slovenya’ya gidecek olan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, takımdaki oyuncuları detaylı bir şekilde analiz etmeye devam ediyor.

Yaptığı analizler sonucunda hazırladığı raporları yönetime bildiren Portekizli teknik adam, hangi futbolcuların takımdan gönderilmesi gerektiğine karar vermeye çalışıyor. Gelen son bilgilere göre 52 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, ikinci kamp programı öncesinde 5 – 6 futbolcunun önümüzdeki sezon kadroda yer almaması gerektiğini yönetime iletti.

Tüm bunların yanı sıra sarı lacivertlilerde forvet ve kanat oyuncu arayışları sürüyor. Forvet mevki için Alexander Sörloth ve Vedat Muriç isimlerde Fenerbahçe’nin gündemin yer alırken; kanat mevkisi için geçtiğimiz haftalarda da gündemde yer alan isim Xherdan Shaqiri oldu.

İsviçreli Futbolcuya Bir Kez Daha Teklif Yapıldı

fenerbahcede xherdan shaqiri transferinde son durum 3buyukler 2

Fenerbahçe’nin kanat mevkisi için kadrosna katmak istediği oyuncu Xherdan Shaqiri oldu. Hatırlanacağı üzere İsviçreli futbolcu için birkaç hafta önce Galatasaray’da devredeydi. Fakat yüksek maliyet sebebiyle bu oyuncudan vazgeçti.

Fenerbahçe ise 29 yaşındaki kanat oyuncusu için bir kez daha teklif yaptı ve yıldız futbolcuyu satın alma opsiyonu ile kiralamak için 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan Liverpool takımı ile görüşmelere başladı.

Xherdan Shaqiri’nin Kariyeri

Fenerbahçe’nin kanat mevksine transfer etmek istediği Xherdan Shaqiri, futbolculuk kariyerine 2009 – 2010 sezonunda İsviçre’nin Basel takımında başladı. Daha sonra 2012 – 2013 sezonunda Almanya’nın Bayern Münih takımına transfer olan Xherdan Shaqiri, 2014 – 2015 sezonunda ise İtalya’nın Inter takımına transfer oldu.

fenerbahcede xherdan shaqiri transferinde son durum 3buyukler 3

Ardından 2015 – 2016 sezonunda İngiltere Premier Lig takımlarından Stoke City’e transfer olan 29 yaşındaki İsviçreli futbolcu, 2018 – 2019 sezonunda ise bir başka İngiltere Premier Lig takımı Liverpool’a transfer oldu. Kariyerinde toplamda 364 maça çıkan Xherdan Shaqiri, 66 gol atıp 40 asist yaptı. Xherdan Shaqiri ayrıca İsviçre Milli Takımı’nda ise 63 maçta sahaya çıkarak 25 gol atıp 18 asist yaptı.