3buyukler fenerbahcede yeni formul

Fenerbahçe’de Yeni Formül

Posted by
3buyukler fenerbahcede yeni formul 1

Yaz sezonunda hummalı bir süreç yaşayan Fenerbahçe, yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmaya gayret ediyor. Bu dönemde 2 başarılı transfer gerçekleştiren takımın yeni transferler yapması için bütçeye ihtiyacı var. TFF’nin yeni kuralı ile birlikte kulübün bütçesine yeni bir girdi eklenecek. Birebir bonservis kuralı ile birlikte yapılan her satış direkt olarak kulübün bütçesine ve dolayısıyla da belirlenen limite eklenecek.

Kanarya’nın Gündemi

3buyukler fenerbahcede yeni formul

Gelecek sezona iyi bir çıkış yapmak isteyen Fenerbahçe yönetimi şimdiye kadar 2 transfer gerçekleştirdi. Darmstadt 98’den Serdar Dursun ve Alanyaspor’dan Steven Chalker kadroya dahil edildi. Ancak yeni transferler için daha çok bütçeye ihtiyaç var.

Fenerbahçe yönetimi, TFF’nin 8+6 yabancı kuralı yüzünden kadrodaki bazı yabancı oyuncular ile yollarını ayırmak istiyor. En az 4 yabancı oyuncu yollamak isteyen takımın yeni transferler yapmak için de 2 oyuncu daha yollması gerekiyor. Yeni kurallara göre kadrodaki tüm oyuncu sayısı 27 olmak zorunda, ancak sarı lacivertlilerde 31 oyuncu bulunuyor. Fenerbahçe şimdiye kadar, Michael Frey, Ömer Faruk Beyaz, Harun Tekin, Papiss Cisse ve Oytun Özdoğan ile yollarını ayırdı.

Vitor Pereira bugüne kadar 9 ismi kadro dışında bıraktı. Bu isimlerin kulüpten gitmesiyle hem kadroda yer açılacak hem de bütçede büyük bir düşüş yaşanacak.

Transfer süreçlerinin yanı sıra Topuk Yaylası’nda kamp yapan takım burada Rumen ekiplerinden Csikszereda 2-0 mağlup ettikten sonra Kasımpaşa ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi. 4-1 üstünlükle biten maçın ardından Slovenya’da 2. kampa gitmeye hazırlanan ekip talihsiz bir haberle karşılaştı. Pandemi şartlarından ötürü iptal edildiği bildirilen kamptaki 3 hazırlık maçı da böylece iptal olmuş oldu.

“Birebir Bonservis”İn Getirileri

Takım dışı kalan futbolcuların takımdan gitmesiyle bütçede 7.5 milyon Euro’luk bir tasarruf bekleniyor. Ancak yeni transferler için daha çok bütçe gerekiyor. TFF’nin yeni uygulamaya başladığı birebir bonservis kuralı bu noktada Fenerbahçe’nin işine çok yarayacak.

Takımdan gönderilen oyuncuların bonservis bedeli direkt olarak bütçeye eklenecek ve böylece TFF tarafından belirlenen kulüp limitlerine de katkı sağlanmış olacak.