Fenerbahçe’den Ayrılan Mesut Özil İstanbul Başakşehir İle Anlaştı

Posted by

Fenerbahçe’de geçtiğimiz sezon teknik direktör Vitor Pereira ile ve daha sonra teknik direktör İsmail Kartal’ın dönemlerinde teknik direktörler ile yaşadığı problemler ile uzun bir süre gündem olmuştu. Son olarak geçtiğimiz sezon teknik direktör İsmail kartal ile sayın adasında yaşadığı problemden kısa süre sonra kadro dışı kararı alınmıştı. Mesut Özil’in kadro dışı kararı hakkında o gün sayın odasında bulunan teknik direktörü İsmail kartal ile 2 yöneticinin fikirlere alındıktan sonra fırın lacivertli ekipte Başkan Ali Koç Mesut Özil’in kadro dışı bırakılmasına karar verdi.

Fenerbahçe’de teknik direktör değişikliği sonrasında ne yapılacağı ve ne gibi gelişmeler olacağı bilinmezken Portekizli tecrübeli teknik direktör Jorge jesus bu kararı sürdürdü ve Mesut Özil’i takıma dahil etmedi. Fenerbahçe’de Mesut Özil ile birlikte kadro dışı bırakılan Ozan Tufan da affedilmez iken 2 oyuncuyla da yolların ayrılması için kollar sıvandı. Ozan Tufan Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Championship ekiplerinden Hull City’ye transfer olurken Mesut Özil ise Fenerbahçe ile olan sözleşmesini anlaşarak karşılıklı olarak feshetti.

Boşta olan Mesut Özil teknik direktörü emre belözoğlu olan İstanbul başakşehir ile anlaşma sağladı.

Mesut Özil, İstanbul Başakşehir İle 1+1 Yıllık Sözleşme İmzaladı

İstanbul başakşehir genç teknik direktör Emre Belözoğlu’nun istekleri doğrultusunda bonservisi elinde bulunan türk asıllı alman oyuncu Mesut Özil ile masaya oturdu. İstanbul Başakşehir başkanı Göksal Gümüşdağ’ın transfer görüşmeleri sırasında tecrübeli oyuncuya 2 yıllık sözleşme önerdiklerini fakat Mesut Özil’in 1+1 yıllık sözleşmeye imza atmakta ısrarcı olduğunu belirtti. O

İstanbul başakşehir Türk asıllı alman oyuncunun transferini sosyal medya hesabından yıllar önce kulüp başkanı Göksal Gümüşdağ’ın niye 18 yılında yok alman bild gazetesine Mesut Özil hakkında söylediği söz ile tecrübeli futbolcunun transferini duyurdu. Turuncu lacivertli ekipte başkan Göksal gümüşdağ’ın bild gazetesine Mesut Özil hakkında yaptığı açıklama ise şu idi: Birgün yollarımız Başakşehir ‘de kesişecek.

İstanbul Başakşehir, Mesut Özil İçin İmza Töreni Düzenledi

Tecrübeli futbolcu Mesut Özil’in turuncu lacivertli renklere imza atması için imza töreni düzenlendi. Turuncu lacivertli ekibin düzenlediği imza töreninde Mesut Özil’in eşi Amine Gülşen, kızı eda ve hem kardeşi hem de danışmanlığını yapan mutlu Özil’de yer aldı.

İmza töreninde konuşan Göksel Gümüşdağ kulüp ve kendisi için ayrı anlamı olan 1 gün olduğunu ifade etti. Mesut Özil’i İstanbul Başakşehir forması ile gördüğünde 2018 yılında alman bild gazetesine verdiği röportajın aklına geldiğini ifade etti. Bir gün Başakşehir ‘de yollarımız kesişir ifadesini kullandığını ve bugün o sözlerin gerçekleştiğini gördüğünü sözlerine ekledi. Konuşmasının devamında Mesut Özil’e hoş geldin dedi ve İstanbul Başakşehir ailesinin içinde olmasının ayrı 1 mutluluk olduğunu söyledi.

Comments are closed.