Fenerbahçe’den Erol Bulut Kararı

fenerbahceden erobulut karari 3buyukler

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde deplasmanda oynadığı Gaziantep FK maçını 3 – 1 kaybetti ve bu sezon Süper Lig’de oynadığı son 6 maçın 4’ünü kaybetmiş oldu.

Üst üste aldığı puan kayıpları ile düşüşe geçen Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut, büyük ölçüde eleştirilerin odağı oldu.

Sosyal medya istifa çağrılarına maruz kalan Erol Bulut için Fenerbahçe yönetimi, son kararını devre arasında verecek. Süper Lig’in 14. Haftasında sahasında Medipol Başakşehir’i ağırlayacak olan Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut’un durumu önümüzdeki haftalarda belli olacak.

Erken bir karar verip tüm sezonu etkilemek istemeyen Fenerbahçe yönetimi, takımın devre arasına kadar toparlanmasını bekleyecek.

Defans ve Orta Saha Sorunu

Süper Lig’de son haftalarda yaptığı puan kayıpları düşüşe geçen Fenerbahçe’de yönetim, bu kötü gidişin tek bir sorumlusunun olmadığını belirtti. Sarı lacivertli yöneticiler, takımın sorunlarını tek tek açıkladı.

Şüphesiz akla gelen ilk sorun defans krizi. Sezon öncesi transfer edilen Mauricio Lemos ve Marcel Tisserand, özellikle son haftalarda oldukça fazla bireysel yaptılar. Öte yandan takımın bir diğer stoperi Serdar Aziz’de bireysel hatalar sergilemeye devam ediyor.

fenerbahceden erobulut karari 3buyukler 2

Bu 3 futbolcu, ligde şimdiye yaptıkları bireysel hatalar neticesinde toplamda 6 penaltıya sebep oldu ve bu yüzden birkaç maçta direkt puan kayıpları yaşandı.

Savunma kadar önemli olan bir diğer durum ise orta sahadaki oyuncuların performansı. Sarı lacivertli yönetime göre özellikle orta alandaki oyucunların geniş alanlara yayılması hem baskıyı zorlaştırıyor hem de rakip takım kolayca defans hattıyla baş başa kalıyor. 

Erol Bulut’un Futbolcularla İlişkisi

Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, yaşanan puan kayıpları ve düşüşten sonra eleştirilmeye devam ediyor. Erol Bulut’a yöneltilen başlıca eleştirilerden birisi, saha kenarında biraz pasif kalıyor oluşu.

Maç esnasında, Volkan Demirel ve Mehmet Yozgatlı gibi isimlerin sürekli ayakta maçı takip etmesi fakat Erol Bulut’un sessizce kenarda izlemesi yöneticiler tarafından da rahatsızlıkla karşılanan bir durum oldu.

Öte yandan bilindiği üzere sezon öncesinde teknik direktör Erol Bulut, sezon başında yapılan toplantılarda Ali Koç ve yöneticilere, etkili, baskılı, üstün bir futbol vadetmişti. Fakat bu da henüz gerçekleşmeyen ve ne zaman gerçekleşeceği merak edilen bir durum oldu. 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …