Fenerbahçe’den Gelen Sürpriz Transfer

Posted by

 UEFA Avrupa Ligi’nde ve Süper Lig’de sezonda beklediği ilerlemeyi kaydedemeyen ve istediği sonuçları elde edemeyen Fenerbahçe, yeni bir teknik direktör için ışık yakmıştı.

Takımın kötü performansı sonucunda çözüm arayan ve yeni teknik direktör için araştırmaya başlanıldı. Tablodaki olumsuz sonuçlar nedeniyle takımın köklü bir değişikliğe gitmesi pek şaşırtıcı olmadı. Fakat takımın, Karagümrük’ün teknik direktörü Farioli’yi hedef almasıyla birlikte transfer için de beklenmedik bir isim düşündüğü ortaya çıktı.

Kötü Gidişata Atak Geldi

  Sarı – lacivert tarafında olumsuz sonuçlar sebebiyle yönetim yeni bir teknik direktör arayışına başladı. Şu anki teknik direktör Vitor Pereira için yolun sonu göründü. Onun yerine geleceği söz konusu olan isimlerden birinin Karagümrük’ün İtalyan teknik direktörü Farioli olduğu biliniyor.

Fairoli için atağa geçen Fenerbahçe’nin hamlesi havada kalmayacak. Alınan son gelişmelere göre Pazartesi günü Fenerbahçe yönetiminin Fatih Karagümrük’ün İtalyan teknik direktörü Franscesco Farioli için Karagümrük yönetimi ile toplantı yapacağı öğrenildi. 22 Mart 2021’den beri Karagümrük’te görev alan teknik direktörün sözleşmesi muhtemel olarak 30 Haziran 2023’te bitecek.

İtalya’nın Floransa şehrinde dünyaya gelen Francesco Farioli, kariyerine futbolcu olarak başlamıştı. Yeteri kadar iyi olmadığı için 21 yaşında futbolculuk kariyerine son veren Farioli, 2009’da Coperta Akademisi’nde kaleci antrenör olarak kariyerine ilk adımını attı. Genç yaşta antrenörlüğe başlayan Farioli, İtalya’nın alt liglerinde kaleci antrenörlüğü ve yardımcı antrenörlük deneyimlerini kazandı. Şu an Fatih Karagümrük’ün başında olan teknik direktörün Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmak istediği yönünde duyumların son gelişmeler arasında oldu.

 Bir Başka Hedef Olarak Bertolacci

Sarı – lacivertlilerin başka bir sürpriz atağı daha öğrenildi. Yaşadığı kötü gidişat sonucunda yeni transferler düşünen Fenerbahçe’nin bir başka düşündüğü isim İtalyan merkez orta saha Bertolacci oldu. Karagümrükte başarılı bir performans gösteren Bertolacci’nin transferi toplantıda konuşulacak olan bir başka gündem olarak belirlendi. Takımını oldukça başarılı bir noktaya taşıyan teknik direktör, adını futbol dünyasına duyurmayı başardı.

            İtalya’nın Roma şehrinde dünyaya gelen 30 yaşındaki futbolcu Andrea Bertolacci, merkez orta saha, ön libero ve on numara mevkiilerinde forma giydi ve Çizme’de önemli takımlarda oynadı. Geçtiğimiz sezon devre arasında Fatih Karagümrük’e transfer olan Bertolacci, kariyeri boyunca Roma, Lecce, Genoa ve Sampdoria kulüpleri bulunan İtalyan orta sahadır. Şu anki piyasa değeri 2.70 milyon euro olan Bertolacci’nin İstanbul ekibi Karagümrük ile 5 Ocak 2021 tarihinde başlayan sözleşmesinin 30 Haziran 2022 tarihinde sona ereceği biliniyor. Fenerbahçe’de gözler Bertolacci’ye çevrildi.

            Kariyerinde çizmiş olduğu başarılı grafik doğrultusunda Fenerbahçe’nin hedefi arasında yer alan Bertolacci’nin Fenerbahçe’ye gelip gelmeyeceği merak edilen konular arasında yer aldı. Fenerbahçe takımı için Pazartesi günü yapılacak olan görüşme ve Bertolacci’ye yapılacak olan transfer teklifi büyük bir heyecanla bekleniyor.

Comments are closed.