Fenerbahçe’den Şok Karar

fenerbahcede son karar 3buyukler

Süper Lig’in 14. Haftasında Medipol Başakşehir’i 4-1 mağlup eden Fenerbahçe, haftayı haftayı bay olarak dinlenerek geçirdi.

Sakat futbolcuların takıma dönmesi ile rahat bir nefes almaya başlayan sarı lacivertli takım, 3 futbolcusunun ise yeni tip korona virüs (covid-19) testinin pozitif çıkması sonrasında flaş bir karar aldı.

4 Ocak’taki Kasımpaşa maçına tam kadro çıkmayı hedefleyen Fenerbahçe’de sakat olan futbolcuların takıma geri dönmesi ile rahat bir nefes aldı.

Ozan Tufan’ın peşi sıra üç futbolcusunun daha yeni tip korona virüs (covid-19) testinin pozitif çıkması nedeni ile endişelenen Fenerbahçe, kulüp içerisinde bir panik yaşadı.

4 İsim Birden Pozitif

Takımda bir “covid-19 bulaşma zinciri” oluşmasından ve bu bulaşıcı hastalıktan daha fazla kişinin etkilenmesinden korkan spor kulübü teknik heyet ve personele her gün test yaptırarak, oluşması muhtemel bir zinciri erkenden kırmayı hedefliyor.

Bu kırılım ancak erken teşhis ile olabileceğinin farkında olan sarı lacivertli takım bu nedenle tedbirlerini sıkı bir şekilde uygular ve arttırıyor.

3 yeni, yeni tip korona virüs (covid-19 testi pozitif çıkan isimden sonra tüm teknik heyete ve Samandıra Tesisleri’nde görev yapan tüm personele sürekli maska takma zorunluluğu getirildi. Artık tesislerde futbolcular harici kimse maskesiz bir şekilde dolaşmayacak.

Ayrıca tüm futbolcular, teknik ekip ve personelden özel yaşamlarına eskisinden daha fazla dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Ayrıca, “Nerede ve kimlerle olursanız olun, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyun” uyarısı yapıldı. Fenerbahçe’de önceki gün ve dün yapılan testler her gün tekrarlanarak virüsün yayılmasının önüne geçmeyi hedefliyor.

Toplu Sevinç Rafa Kalkıyor

fenerbahcede son karar 3buyukler 2

Bu arada birkaç gün içinde 4 oyuncuda birden yeni tip korona virüs (covid-19) çıkması sonrasında sarı lacivertli ekip kırmızı alarm verdi.

Daha önce covid-19 geçiren ve kanında antikor bulunduğu gerekçesi ile, “Bana artık bir şey olmaz” diye düşünen bazı isimlerin maske, hijyen ve mesafe kurallarına uymadığı için tesislere virüs geldiği düşünülüyor.

Samdıra Tesisleri’nde bulunan virüs, Başakşehir maçında yaşanan toplu gol sevinçleri sırasında da bulaşmış olunabileceğinden endişe ediliyor. Takımda başka covid-19 vakalarının olup olmadığı bilinmiyor bu nedenle toplu gol sevinçlerinin yasaklanması gündeme geldi.

.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …